ایرانسل اینترنت ۵G را طی ۴ تا ۵ سال آینده راه‌اندازی خواهد کرد

باقر صمدی، مدیرکل بازاریابی ایرانسل، پس از پایان کنفرانس خبری این شرکت و در جریان بخش پرسش و پاسخ، اعلام کرد که ایرانسل با وجود محدودیت‌های راه‌اندازی اینترنت ۵G در کشور، ارائه‌ی خدمات مبتنی بر این فناوری را وظیفه‌ی خود می‌داند و نسل پنجم اینترنت همراه را طی ۴ تا ۵ سال آینده در کشور راه‌اندازی خواهد کرد.

صمدی در پاسخ به نماینده‌ی زومیت در خصوص تأثیر کاهش قیمت سیم‌کارت‌های دائمی بر اعتبار مشترکین دائمی ایرانسل، اعلام کرد که پس از گذشت ۲۸ روز از زمان صدور صورت‌حساب، چنانچه کاربر نسبت به پرداخت آن اقدام نکند، محدودیت‌هایی روی خط وی اعمال خواهد شد و این اعتبار چندان تعیین‌کننده نیست؛ بلکه شاخصه‌ی اصلی، زمان پرداخت صورت‌حساب است.

باقر صمدی در خصوص میزان رضایت ایرانسل از ترابردپذیری اعلام کرد: «هدف ما تسهيل فرايندى است كه مشتركان بتوانند راحت‌تر جابه‌جا شوند، شايد این پروژه به‌نوبه‌ی خود چندان موفق نباشد؛ اما اين دليل بر عدم رضايت ما نيست. پروژه‌ی ترابرد در كشورهاى ديگر مانند تركيه موفق‌تر بوده و از دلايل عدم موفقيت در ايران، می‌توان به مواردی مانند قوانين و مقررات و عدم همكارى اپراتورها اشاره کرد.»