به زودی با قاب گوشی می‌توانید میزان فشار خون را با دقت بالا اندازه‌گیری نمایید

سامسونگ چندی پیش پتنت جالبی را ثبت نمود اما اکنون در حال توسعه یک گوشی جدید است که مشابه با آن طرح، قادر به اندازه‌گیری میزان فشار خون کاربر با فشار دادن انگشت روی حسگر مخصوص بوده و می‌تواند جایگزین دستگاه‌های بزرگ و سنگین فشارسنج مچی یا بازویی شود.

شرکت سامسونگ با همکاری دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیسکو (UCSF) در ۱۵ مارس یک اپلیکیشن را معرفی خواهد کرد که به شما این امکان را می‌دهد تا میزان فشار خون خودتان را تنها با استفاده از یک حسگر ارتقا یافته و جدید ثبت ضربان قلب که در پشت S9 قرار داده شده است، اندازه‌گیری کنید.

در پلی‌استور، ده‌ها اپلیکیشن وجود دارد که می‌توانید با استفاده از دوربین و روشنایی لامپ ال‌ای‌دی گوشی، میزان فشار خون خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. اما مشکل اینجاست که این برنامه‌ها در اغلب موارد میزان فشار خون را پایین‌تر از حد واقعی نشان می‌دهند ولی سامسونگ با عرضه این حسگر جدید، در تلاش است تا دقت اندازه‌گیری فشار خون را در حد بسیار خوبی افزایش دهد.

یکی از همکاران توسعه این اپلیکیشن و استاد دانشکده مهندسی دانشگاه ایالتی میشیگان، در این رابطه گفت: این قاب، به طور متوسط تنها با دوبار بررسی شرکت کنند‌گان داوطلب، شروع به اندازه‌گیری فشار خون کرد.

این حسگر و اپلیکیشن مخصوص آن در مقایسه با بیشتر حلقه‌های انگشتی و دستبند‌های مچی اندازه‌گیری فشار خون، دقت بالا‌تری را نشان داد اما هنوز نسبت به دستگاه‌های بازویی در سطح پایین‌تری قرار دارد؛ پس فعلا جای کار زیادی برای افزایش دقت و بهبود کارایی آن وجود دارد.

محققان این فناوری را ثبت اختراع نموده‌ و مجوز آن را در اختیار Digitouch Health قرار داده‌اند. پس باید امیدوار بود که به زودی در دستگاه‌های تجاری راه‌اندازی شده و جایگزین خوبی برای دست‌بند‌های متداول اندازه‌گیری فشار خون شود.