تلگرام از دسترس خارج شد [بروزرسانی]

تلگرام به‌عنوان محبوب‌ترین سرویس پیام‌رسان مورد استفاده در ایران، از دقایقی پیش در دسترس نیست. در صورتی که جزو کاربران این سرویس باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که از حدود ساعت ۱۳:۰۰، دوشنبه ۱۴ اسفندماه، سرویس تلگرام در حال اتصال باقی می‌ماند و کاربران قادر به ارسال و دریافت پیام از طریق این سرویس نیستند.

شواهد امر نشان از این دارند که مشکل مربوط به تلگرام و سرورهای این پیام‌رسان است؛ چرا که مراجعه به وبلاگ و وب‌سایت این پیام‌رسان نیز ناموفق بوده و از این‌رو، به احتمال زیاد مشکلی برای سرورهای تلگرام پیش آمده است.

گزارش کاربران این سرویس در اقصی نقاط جهان نشان از این دارد که این سرویس تنها در ایران با مشکل روبه‌رو نیست و کاربران در سایر کشور‌ها نیز قادر به استفاده از تلگرام نیستند.

بروزرسانی:

حساب کاربری رسمی پیام‌رسان تلگرام در توییتر با انتشار توییتی رسما تایید کرده که دسترسی به سرویس تلگرام در اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا ممکن نیست. اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که متخصصان این کمپانی در تلاشند تا مشکل موجود را به زودی حل کنند.

به گزارش ورج، تنها تلگرام نیست که در ساعات گذشته دچار اختلال شده و پیام‌رسان سیگنال نیز با مشکلی مشابه دست به گریبان است.

حساب کاربری تلگرام در توییتر در جدیدترین توییت خود که چند دقیقه پیش منتشر شد اعلام کرده که این سرویس دوباره در اروپا در دسترس قرار گرفته است. تلگرام در توییتر خود با اشاره‌ی مستقیم به ایران اعلام کرده که کاربران ایرانی باید کمی بیشتر منتظر باشند تا مشکل تلگرام حل شود.

به نظر می‌رسد تلگرام با رفع مشکل ایجاد در ایران نیز دوباره در دسترس قرار گرفته است.