دوربین گلکسی نوت ۹ سامسونگ از گلکسی اس ۹ پلاس بهتر خواهد بود

 پس از آنکه روز جمعه بلومبرگ گزارش داد که سامسونگ در حال برنامه ریزی برای اصلاح دوربین گلکسی نوت ۹ است، یکی از منابع داخلی سامسونگ در چین، که سابقه‌ی مثبتی در رابطه با اطلاعات و اخبار فاش شده‌‌ی مربوط به محصولات و تلفن‌های همراه این شرکت دارد، روز یکشنبه این گزارشات را بدون توضیح بیشتر تایید کرد. با توجه به شایعه جدیدی که در اوایل این هفته منتشر شد دوربین پشتی Galaxy Note 9 از نظر قابلیت‌های تصویربرداری، از دوربین گلکسی اس ۹ پلاس برتر خواهد بود.

شرکت سامسونگ، تابستان گذشته با عرضه‌ی گلکسی نوت ۸ به دنیای پرچمداران اندرویدی با دو دوربین عقب وارد شد و در اوایل سال جاری با معرفی Galaxy S9 Plus با توانایی تغییر اندازه دیافراگم لنز، قابلیت‌های دوربیت دوگانه محصولات خود را بهبود داد.

گلکسی نوت ۹

گلکسی اس ۹ به طور خاص به عنوان “دوربین بازطراحی شده” توسط سامسونگ تبلیغ شد؛ هرچند بعید است شرکت کره‌ای از شعار مشابه برای ارتقاء فبلت اندرویدی آینده خود استفاده کند؛ زیرا با این کار سنت بازاریابی شرکت که عموما از ایده‌های مشابه، حتی در مورد محصولاتی با ارتقا جز‌ئی مانند اس ۹ و اس ۹ پلاس استفاده نمی‌کند، شکسته خواهد شد.

همچنین گفته شده است که سامسونگ منابع بیشتری را برای رابط نرم افزاری دستگاه و قابلیت‌های پردازشی آن اختصاص می‌دهد؛ انتظار می‌رود گلکسی نوت ۹ ظاهری مشابه محصول قبلی این سری، پاسخگو‌ی Bixby با بهبود و تغییرات قابل توجه‌ و همچنین طراحی جدید قلم S Pen داشته باشد.

طبق گزارشات، این دستگاه در تاریخ ۹ آگوست (۱۸ مرداد) و کمتر از یک سال پس از اضافه شدن پرچمدار قبلی به خانواده نوت در نمایشگاه IFA ۲۰۱۷، معرفی خواهد شد.

گفته می شود که رنگ جدید تدی براون (قهوه‌ای تدی) نیز در دسترس خواهد بود، سامسونگ احتمالا فروش گلکسی نوت ۹ را در اوایل ماه سپتامبر (اواسط شهریور) آغاز خواهد کرد و طبق شایعات گذشته لنز با دیافراگم متغیر به همراه قابلیت AR Emoji به فبلت جدید راه خواهد یافت.