شاهکارهای مرسدس بنز کلاسیک با برند برابوس رونمایی شدند

بسیاری از علاقه‌مندان صنعت خودرو، شرکت برابوس را به عنوان یکی از مشهورترین برندهای تیونینگ و شخصی‌سازی محصولات مدرن مرسدس بنز می‌شناسند، اما اطلاعی از فعالیت گسترده‌ی برابوس در زمینه‌ی بازسازی مدل‌های کلاسیک و کلکسیونری ندارند. با مراجعه به وب‌سایت این شرکت آلمانی متوجه خواهید شد که حاصل کار برابوس روی مرسدس‌های قدیمی، نه‌تنها به محصولی ارزشمند و دارای قیمت نجومی منجر می‌شود، بلکه از نظر ترکیب مهندسی امروز با هنر بازسازی دقیق خودروهای کلاسیک، خیره‌کننده است.

به تازگی، ۴ محصول از سوی برابوس معرفی شده‌اند که اصطلاحا ۶ ستاره هستند. هرچند که استاندارد ۶ ستاره، از سوی برابوس برای مدل‌های کلاسیک تعیین شده و حالت تبلیغاتی دارد، نشانه‌ی دقت بسیار بالا و کیفیت باورنکردنی این شرکت، در بازسازی خودروهای قدیمی است.

مرسدس بنز ۳۰۰SL گال‌وینگ

Mercedes Benz classical  300 SL

این خودروی اسپرت افسانه‌ای، با درهای بازشونده به سمت بالا و لولاهای روی سقف، همچنان الگوی بسیاری از سوپراسپرت‌های امروزی است. اولین نسخه از ۳۰۰SL در سال ۱۹۵۲ معرفی شد و نمونه‌ی بازسازی شده توسط برابوس، ساخت ۱۹۵۶ است. به لطف مهندسی برابوس، پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳ لیتری با قدرت ۲۱۵ اسب بخار، کاملا نو به نظر می‌رسد، پس احتمالا می‌تواند مثل روز اول، ظرف ۷.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و نهایت سرعت ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد.

قیمت ۳۰۰SL گال‌وینگ، در زمان عرضه حدود ۱۱ هزار دلار بوده است، اما در نمونه‌ی ارائه شده توسط برابوس، برچسب ۲.۳۴ میلیون دلاری دارد.

مرسدس بنز ۳۰۰SL رودستر

Mercedes Benz classical  300 SL

طبیعتا این محصول، مشابهت فنی زیادی با مدل گال‌وینگ دارد. نسخه‌ی رودستر از  ۳۰۰SLکه توسط برابوس بازسازی شده، دارای سقف پارچه‌ای جمع‌شونده و با رنگ بدنه‌ی بسیار جذاب سیاه رنگ است.

این مرسدس بنز ساخت ۱۹۵۷، قیمت دقیقی ندارد و به بالاترین پیشنهاد فروخته خواهد شد، اما می‌توان اطمینان داشت که حدود ۲.۵ میلیون دلار، ارزش داشته باشد.

مرسدس بنز ۲۸۰SL پاگودا

Mercedes Benz classical  280 SL

به عقیده‌ی عاشقان مرسدس‌های کلاسیک،۲۸۰SL  بعد از ۳۰۰SL؛ زیباترین محصول در تاریخ خودروسازی غول اشتوتگارت محسوب می‌شود. این خودرو با کد W113 بین سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۱ به قیمت حدود ۷ هزار دلار تولید شد و دقیقا از همان پیشرانه‌ی ۳ لیتری ۳۰۰SL استفاده می‌کرد. برابوس برای این محصول هم، قیمت دقیقی تعیین نکرده است، اما از نظر کارشناسان خودروهای کلاسیک، حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار ارزش دارد.

مرسدس بنز ۲۸۰SE نسخه‌ی کابریولت ۳.۵

Mercedes Benz classical  280 SE

این خودرو در نمونه‌ی استاندارد با پیشرانه‌ی ۲.۸ لیتری در ایران نیز حضور داشت و به عنوان یکی از اولین خودروهای نیروی پلیس (شهربانی)، خدمت کرد. مرسدس بنز ۲۸۰SE، بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۳، در تیراژ نزدیک به ۴۰۰ هزار دستگاه تولید شد و یکی از محبوب‌ترین سدان‌های لوکس دنیا در زمان خودر بود. نسخه‌ی توانمندتر و مجهز به پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۳.۵ لیتری، بین سال‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۲ تولید شد. این خودروی ۱۰ هزار دلاری، ۲۰۰ اسب بخار قدرت داشت و نهایت سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت فراهم می‌کرد.

نمونه‌ای از ۲۸۰SE که توسط برابوس بازسازی شده، علاوه بر پیشرانه‌ی ۳.۵ لیتری دارای بدنه‌ی ۲در کابریولت و سقف جمع‌شونده‌ی سفید رنگ است. قیمت نهایی این خودرو هم، به درخواست مشتری واقعی اعلام خواهد شد، اما با توجه به نمونه‌های مشابه، احتمالا بیش از ۸۰۰ هزار دلار، ارزش‌ خواهد داشت.