شرکت گوگل پیام‌گیر اندروید برای کامپیوتر را راه‌اندازی کرد

honor inner

از تاریخ ۱۹ ژوئن، ارسال و دریافت پیامک و RCS (دسترسی به سرویس ارتباطی) برای کاربران اندروید آسان‌تر شد. پس از ماه‌ها شایعه نهایتا گوگل دیروز (۱۹ ژوئن) سیستم پیام‌گیر اندروید را برای مشتریان راه اندازی کرد.

این برنامه مانند Allo کار می‌کند؛ پیام‌گیری که توسط همین شرکت ارایه شده است. کاربران اندروید می‌توانند به وب‌سایت پیام‌گیر اندروید مراجعه و کد QR را مطابق با گوشی خود (توسط اسکن کردن با دوربین) ایجاد کنند و پس‌ از آن از کامپیوتر خود پیامک بزنند. این وب‌سایت به اپ پیامک گوشی متصل می‌شود و به‌راحتی قابل اجرا شدن است. همچنین وب‌سایت هیچ حجم اضافه و سنگینی برای اجرا شدن نیاز ندارد. این ویژگی و همچنین سرعت بالا بسیار مهم و حائز اهمیت برای اکثر کاربران است.

درحالی‌که وب‌سایت پیام‌گیر اندروید هم‌اکنون در سرتاسر دنیا مشغول به کار است اما سیستم اسکن کد QR هنوز برای تمام نسخه و کاربران قابل‌ اجرا نیست و کمی زمان می‌برد تا بر روی تمام گوشی‌ها اجرا گردد. این ویژگی به‌صورت عمده با به‌روزرسانی اپ پیام گوشی اندرویدی به‌راحتی قابل اجراست.

هوش مصنوعی گوگل قادر به پیش‌بینی زمان مرگ بیماران خواهد بود

با به‌روزرسانی اپ پیامک گوشی؛ کاربران به‌راحتی با زدن روی گزینه Messages for web قادر به اتصال گوشی به وب‌سایت پیام‌گیر اندروید خواهند بود. هنگامی‌که گزینه Messages for web را انتخاب کنید، حالت اسکن کد اجرا می‌شود و گوشی شما به وب‌سایت پیام‌گیر اندرویدی متصل خواهد شد. پس از اتصال، دیگر نیازی به اجرای کد یا بررسی مجدد وجود ندارد و کاربر به‌راحتی می‌تواند از سیستم پیامکی خود استفاده کند.

گزینه دیگری در وب‌سایت موجود است. این گزینه به کاربر اجازه می‌دهد که مرورگر کامپیوترش اتصال پیام‌گیر به گوشی خود را به یاد بیاورد و برای دفعات بعد که از این سیستم استفاده می‌کند، دیگر نیازی به اسکن کد QR نداشته باشد.

این وب‌سایت از مرورگرهای کروم، فایرفاکس، Safari و Microsoft Edge پشتیبانی می‌کند.