لیموزین تمام برقی ونیر، توسط LVCHI چین معرفی شد

شرکت تازه تاسیس LVCHI اوتو چین واقع در شانگهای از محصولی جدید در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ پرده برداشت. این خودروساز چینی فعالیت خود را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده است و پروژه خودروی ونیر را سال گذشته با طراحی موسسه I.D.E.A رونمایی کرد. مقاماتLVCHI ادعا کرده‌اند که قصد ایفای نقشی جدی در صحنه خودروهای برقی دارند و تولید ونیر را در کلاس لیموزین، از سال ۲۰۱۹ در تورین ایتالیا کلید خواهند زد.

لیموزین تمام برقی LVCHI اوتو ونیر/ LVCHI Auto Venere

 این لیموزین تمام برقی، چهاردر و چهار سرنشین است و با اعداد و ارقام فوق‌العاده از عمکلرد خود نظرها جلب می‌کند. ونیر با باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی و چهار پیشرانه الکتریکی (دو عدد در جلو و دو عدد در عقب) که هر کدام ۲۵۰ اسب بخار قدرت و  مجموعا ۱۵۴۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند، عرضه می‌شود تا ظرف ۲.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. این خودرو در ادامه بیشینه سرعت ۲۸۰ کیلومتربرساعت خواهد داشت و تنها با یک مرتبه شارژ کامل، مسافت ۶۵۰ کیلومتر را طی می‌کند. البته ونیر هنوز آزموده نشده است و باید این موارد را پس از بررسی عملکرد آن باور کنیم.

لیموزین تمام برقی LVCHI اوتو ونیر/ LVCHI Auto Venere

این خودروی تمام چرخ محرک روی شاسی کامپوزیتی از جنس فیبرکربن با ساختار مشبک در راستای استحکام و انعطاف‌پذیری و همینطور کاهش وزن سوار شده است. قاب ونیر از سقف به عنوان مولفه ساختاری مشترک در کنار شاسی آلومینیومی که به قوای محرکه جلو و عقب متصل شده، طراحی شده است. 

لیموزین تمام برقی LVCHI اوتو ونیر/ LVCHI Auto Venere

پس از معرفی اونیر، کارشناسان LVCHI طی سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، یک شاسی‌بلند، پلتفرم‌های چندمنظوره و یک سدان قدرتمند به نام اورانو، خبر تولید خواهند کرد. این خودرو چند ماه قبل و در شانگهای معرفی شد. گزارش‌هایی مبنی بر ساخت یک کارخانه خودروسازی با ظرفیت ۵۵۰ هزار خودرو در جیلین چین توسط LVCHI وجود دارد.

 

نمایشگاه ژنو

 

پوشش اختصاصی زومیت از

نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸

یکی از مهم‌ترین رویداد‌های خودرویی جهان