نسل جدید تویوتا آوریس معرفی شد

تویوتا حدود ۲۰ سال است که در تولید خودروهای هیبریدی فعالیت دارد و حال پس از دو دهه تصمیم گرفته است تا استراتژی خود را در خصوص خودروهای هیبریدی تغییر دهد. این استراتژی جدید بدین صورت است که از این پس تویوتا محصولات خود را با پیشرانه‌های هیبریدی مختلفی روانه بازار خواهد کرد تا بدین ترتیب مشتریان توانایی انتخاب خودروی مناسب را بسته به نیازهای خود داشته باشند. از این دو پیشرانه‌ی هیبریدی مختلف یکی برای افرادی است که به دنبال خودرویی کم مصرف و اقتصادی هستند و دیگری برای خریدرانی است که به دنبال خودرویی قدرتمند و سریع با دینامیک رانندگی بالاتر هستند. 

اولین خودرویی که قرار است با این منوال به بازار عرضه شود نسل جدید از هاچ‌بک آوریس (Auris) است که به تازگی معرفی شده است. این خودرو سومین نسل از تویوتا آوریس به شمار می‌رود و در نمایشگاه خودروی ژنو که روز گذشته آغاز به کار کرد رونمایی شده است. 

 Toyota Auris

این هاچ بک روی پلتفرم جدید تویوتا با نام “ساختار جدید جهانی تویوتا” که به اختصار TNGA نامیده می‌شود، ارائه شده است. تویوتا آوریس در مدل غیر هیبریدی تنها با یک موتور ۱.۲ لیتری توربو از نوع بنزینی به بازار عرضه خواهد شد. او.لین سیستم هیبریدی نیز همان پیشرانه‌ی هیبریدی قبلی ۱.۸ لیتری است که می‌تواند ۱۲۲ اسب بخار قدرت تولید کند. تویوتا در خصوص این نسخه عنوان کرده است که این مدل دارای هزینه نگهداری پایین و کاکرد آرام و بدون صدایی است، ضمن اینکه آلایندگی و میزان انتشار گاز دی اکسید کربن آن آنقدر پایین است که نیازی هم به استفاده از سیستم پلاگین ندارد. 

اما برای کسانی که خواهان قدرت بیشتری هستند تویوتا یک موتور هیبریدی جدید با حجم ۲ لیتر نیز در نظر گرفته است که با نام energised drive شناخته می‌شود و می‌تواند ۱۸۰ اسب بخار قدرت تولید کند. برای افزایش لذت رانندگی در این مدل، تویوتا اقدام به نصب پدال‌های تعویض دنده در پشت فرمان کرده است. 

 Toyota Auris

تویوتا اصلی‌ترین هدف خود در طراحی نسل جدید آوریس را تولید جذاب‌ترین هاچ بک بازار عنوان کرده است. این ادعای تویوتا تا حد زیادی صحت دارد چون نسل سوم این خودرو در مقایسه با مدل قبلی طراحی بسیار پویاتری دارد. 

در خصوص این پلتفرم جدید نیز سیمون هامفریس مدیر طراحی تویوتا گفته است که یکی از بزرگ‌ترین مزایای پلتفرم TNGA نقطه ثقل پایین این پلتفرم است و همین مورد سبب می‌شود تا این خودروها وزن کم و در عین حال نمای جانبی اسپرتی داشته باشند. همچنین این پلتفرم ارتفاع پایین و پهنای زیادی دارد که چنین مواردی دقیقا باب میل بازار اروپا است. 

در ادامه می‌توانید تصاویر نسل سوم تویوتا آوریس را در گالری تصاویر مشاهده کنید.