واتس‌اپ پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید را همچنان ادامه می‌دهد

واتس‌اپ (WhatsApp) یکی از شناخته شده‌ترین برنامه‌های پیغام‌رسان در سطح جهان است. اپلیکیشنی که با قابلیت‌های مختلفی مانند ایجاد ایمنی داد و ستدهای بین کاربران، تماس صوتی و تصویری جای خود را در میان مخاطبین بازار باز کرده است. البته شاید به دلیل حکومت مطلق تلگرام در ایران، استفاده از این نرم‌افزار در کشور ما نسبت به دیگر نقاط جهان محدود باشد.

در تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۱۴ بود که شرکت فیسبوک اعلام کرد واتس‌اپ را به قیمت ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرده است. طبق آخرین آمارها که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، تعداد کاربران این برنامه در جهان از مرز یک میلیارد گذشته است.

در روزهای گذشته این شرکت اعلام کرده بود که پشتیبانی خود از پلت‌فرم بلک‌بری را تا آخر سال جاری ادامه خواهد داد. حالا در وب‌سایت این شرکت آمده است که واتس‌اپ پشتیبانی خود از نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید را نیز تا سال ۲۰۲۰ ادامه می‌دهد.

فوریه سال گذشته بود که اعلام شد، واتس‌اپ در پایان سال ۲۰۱۶ میلادی، دیگر از اندروید ۲٫۱ و ۲٫۲ و دیگر پلت فرم‌های غیر اندرویدی قدیمی مشابه ، پشتیبانی نخواهد کرد. حال نگاهی کوتاه به وب‌سایت این شرکت مشخص می‌کند که دارندگان نسخه ۲٫۳٫۷ اندروید، می‌توانند تا اول فوریه سال ۲۰۲۰ با خیال راحت از واتس اپ استفاده کنند.

البته ناگفته نماند، این دسته از کاربران نمی‌توانند از تمام ویژگی‌ها و به روزرسانی‌های جدید واتس‌اپ بهره‌مند شوند.

در این گزارش همچنین آمده است که، طبق اعلام قبلی، دارندگان سیستم عامل‌های ویندوزفون ۷ (Windows Phone 7) و iOS 6 از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی دیگر توسط این شرکت پشتیبانی نشده‌اند.