چگونه آی‌فون‌مان را به یک کنسول بازی قوی تبدیل کنیم؟

انجام بازی­‌های کامپیوتری روی یک سیستم گیمینگ خوب یا یک صفحه نمایش بزرگ مثل تلویزیون لذت خاص خودش را دارد. اما تلویزیون که اختصاصی و تنها برای بازی کردن نیست. از طرفی هم شاید پشت کامپیوتر نشستن به صورت مداوم برای کاربر خسته‌کننده باشد.

در این مطلب می‌خواهیم با چند راهکار بسیار جالب به شما نشان دهیم که چگونه می‌شود با کمی خلاقیت هم مشکلات اجرای بازی بر روی سیستم‌های گیمینگ را نداشته باشیم و هم به بهترین تجربه کاربری دست یابیم. برای استفاده از این راهکارها یک عدد گوشی آی‌فون نیاز دارید تا توسط آن و یک‌سری عوامل دیگر، به آن تجربه عالی که حرفش را زدیم، برسید. همراه ما باشید.

چند بازی خوب تهیه کنید

اولین قدم پیدا کردن بازی‌های حرفه‌ای برای موبایل‌تان است. اگر فکر می‌کنید تلفن هوشمند شما تنها قادر به اجرای بازی‌های ساده‌ای مثل پرندگان خشمگین است، سخت در اشتباه هستید. صدها بازی با گرافیکی خارق‌العاده برای دانلود وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را نصب کنید و از آن‌ها لذت ببرید. بنابراین تفکر این که بازی‌های موبایل فقط در همان بازی‌های ساده و کم‌حجم خلاصه می‌شوند را کاملا کنار بگذارید. در تصویر بالا می‌توانید چند بازی فوق‌العاده جذاب و گرافیکی را برای آی‌فون، مشاهده کنید.

یک دسته بازی خوب بگیرید

معمولا بازی‌های موبایلی به صورت لمسی قابل اجرا هستند و با کمک حسگر ژیروسکوپ گوشی، تجربه بسیار خوبی را به کاربر القا می‌کنند. اما اجرا همین بازی‌ها توسط دسته بازی بسیار حرفه‌ای‌تر بوده و واقعا باعث می‌شود تا تجربه‌ متفاوت‌تری را با آن بازی داشته باشید. خوشبختانه تعداد زیادی از این دسته‌های بازی با مدل‌های گوناگون برای گوشی‌های آی‌فون ساخته شده و می‌توانید آن‌ها را از بازار خریداری کنید. یکی از دو کمپانی مشهوری که در این زمینه فعالیت می‌کنند، SteelSeries و PXN هستند.

یک هدفون خوب بخرید

بدون شک اگر با PC و یا کنسول‌ها در حال بازی کردن باشید، ترجیح می‌دهید تا صدای بازی را از طرق هدست گیمینگی‌تان بشنوید تا تلویزیون و یا اسپیکر کامپیوترتان. در اجرای بازی توسط تلفن همراه هم این مورد صادق بوده و به شما پیشنهاد می‌دهیم به‌جای استفاده از اسپیکر کوچک آی‌فون‌ از این هدست‌های گیمینگ حرفه‌ای بهره ببرید.

بازی‌های کامپیوتر را در آی‌فون‌ استریم کنید!

اگر یک کامپیوتر گیمینگ قدرت‌مند با کارت گرافیک حرفه‌ای دارید و نمی‌خواهید این همه تکنولوژی قدرت‌مند را بدون استفاده بگذارید، از Moonlight کمک بگیرید. توسط این قابلیت شما قادر خواهید بود تا بازی‌های موجود در کامپیوتر را در آی‌فون‌تان استریم کنید. این قابلیت توسط ویژگی NVIDIA Gamestream در کامپیوتر و اپ رایگان Moonligt بر روی موبایل‌ قابل دسترسی خواهد بود. خوشبختانه Moonlight از دسته‌های بازی هم پشتیبانی می‌کند و در این صورت می‌توانید از آن‌ها برای تجربه‌ای بهتر استفاده کنید.

شما چه ترفندی را برای تبدیل آی‌فون به یک کنسول گیمینگ حرفه‌ای سراغ دارید؟