کدام سرویس اینترنت ADSL پارس آنلاین مناسب است؟ + لیست قیمت ۹۷

شاید برای خیلی‌ها در زمانی که اینترنت در کارت‌های اینترنت جور واجور خلاصه میشد، نام پارس آنلاین مساوی با اینترنت بود که از جمله شرکت‌های خوب در زمینه ارایه اینترنت کارتی در تهران به شمار می‌رفت و بسیاری از کاربران برای اتصال به شبکه اینترنت از این سرویس‌دهنده استفاده می‌کردند. اما در حال حاضر پارس آنلاین قدرت گذشته را ندارد و حتی به قدری به حاشیه رفت که توسط های‌وب خریداری شد و دوران استقلال این شرکت معروف و با سابقه ایرانی به پایان رسید.

پارس آنلاین که از سال ۷۸ وارد بازار اینترنت ایران شد، در حال حاضر همانند دیگر شرکت‌های حاضر در صنعت اینترنت پرسرعت ADSL نسبت به ارایه سرویس‌های متنوع خود اقدام می‌کند و فروش و پشتیبانی این شرکت کماکان ادامه داشته و در حال فعالیت است. این شرکت نسبت به سایر شرکت‌ها، پلن‌های متنوع‌تری را به کاربرانش ارایه می‌دهد و مشتریان این شرکت، می‌توانند از پلن‌های متنوعی برای خرید اینترنت پرسرعت انتخاب بهره ببرند.

از جمله ویژگی‌های موجود در سرویس‌های ارایه شده توسط پارس آنلاین، تعیین حجم منصفانه است که در همه شرکت‌های مشابه نیز وجود دارد و کاربران پس از اتمام حجم تعیین شده، کماکان به شبکه متصل خواهند بود و می‌توانند از اینترنت خود با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت استفاده کنند. البته مشتریان می‌توانند با تمدید سرویس خود و یا خرید ترافیک اضافی، نسبت به افزایش سرعت اینترنت خود اقدام کنند.

همچنین سرویس‌های این شرکت با افزایش ۹ درصد ارزش افزوده به قیمت‌ها، به مشتری عرضه می‌شود و همچنین سرعت‌های ارایه شده از ۵۱۲ کیلوبیت تا ۱۶ مگابیت تعیین شده است. همچنین کاربران می‌توانند از تعرفه ویژه خرید حجم اضافی استفاده کنند و از بسته‌های انرژی برای افزایش سرعت بهره‌مند شوند که در ادامه توضیحات مربوط به آنها را ارایه خواهیم کرد.

سرویس‌های این شرکت بر اساس معیارهای مختلف دسته‌بندی شده است که ما در آی‌تی‌رسان، سرویس‌های این شرکت را بر اساس سرعت ارایه شده، تقسیم‌بندی و بررسی می‌کنیم.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت ۵۱۲ کیلوبیت

پارس آنلاین

اولین سرویس ارایه شده از سوی پارس آنلاین، سرعت ۵۱۲ است که در دو پلن ارایه می‌شود که طبق تصویر بالا مشخص است. در سرویس ارزان‌تر مشتری برای هر گیگابایت ترافیک، چیزی در حدود ۱۶۰۰ تومان می‌بایست پرداخت نماید. در پلن دوم که گران‌تر است، ترافیک شبانه ۱۶ گیگابایتی به پلن اضافه شده است که اگر اهل دانلود شبانه باشید می‌توانید از قیمت هر گیگابایت ۷۳۰ تومان استفاده کنید.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت ۱ مگابیت

اینترنت پارس آنلاین

دومین سرویس از خدمات پارس آنلاین سرویس ۱ مگابیت این شرکت است که این سرعت هم در دو پلن به مشتریان عرضه می‌شود. در پلن ارزان‌تر، هر گیگابایت ترافیک برای مشتری چیزی در حدود ۱۶۷۰ تومان آب می‌خورد. همچنین در پلن گران‌تر که حجم افزوده شبانه دارد، این عدد به ۵۷۰ تومان کاهش پیدا می‌کند که البته برای کاربران حرفه‌ای دانلود کاربرد دارد.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت ۲ مگابیت

شروع سرویس‌های متنوع پارس آنلاین با همین سرویس ۲ مگابیت است که تنوع خوبی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در این سرعت، ۸ پلن مختلف وجود دارد که هر کدام زمان و حجم متفاوتی دارند. ارزان‌ترین پلن از نظر مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت، پلن ۱۲ ماهه با ترافیک شبانه است که رقم پرداختی کاربر را به عدد ۳۰۵ تومان رسانده است.

همچنین بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک متعلق به بسته یکماهه بدون حجم شبانه بوده که برای مشتری ۶۲۵ تومان آب می‌خورد.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت ۳ مگابیت

یکی دیگر از سرویس‌های ارایه شده در این شرکت، سرعت ۳ مگابیت است که در ۱۰ پلن مختلف به کاربران عرضه می‌شود. در این پلن‌ها ارزان‌ترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک متعلق به بسته ۱۲ ماهه با حجم شبانه است که کاربر چیزی در حدود ۳۰۶ تومان به پارس آنلاین پرداخت می‌کند.

همچنین بالاترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک در بسته یک‌ماهه است که کاربر می‌بایست هر گیگابایت را با مبلغ ۵۸۰ تومان خریداری کند.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت ۴ مگابیت

اینترنت پرسرعت پارس آنلاین

در این سرویس نیز ۱۶ پلن وجود دارد که جزو متنوع‌ترین سرعت‌های موجود در بین خدمات ارایه شده توسط پارس آنلاین است. در بین همه این سرویس‌ها، ارزان‌ترین پلن از نظر پرداختی به ازای هر گیگابایت، پلن ۱۲ ماهه با حجم شبانه ۱۵۶۰ گیگابایت و حجم افزوده ۱۴۴۰ گیگابایت و حجم منصفانه عادی ۹۶۰ گیگابایتی است که رقم پرداختی کاربر برای هر گیگابایت را به عدد ۲۲۲ تومان رسانده است.

همچنین گران‌ترین پلن از نظر رقم پرداختی به ازای هر گیگابایت، پلن یک‌ماهه ساده است که هر گیگابایت ترافیک در آن با مبلغ ۵۰۰ تومان به کاربر عرضه می‌شود.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت ۸ مگابیت

در این سرعت نیز پارس آنلاین ۱۶ پلن متنوع به کاربران ارایه کرده است که دست کاربران را برای انتخاب سرویس باز نگه می‌دارد. در این پلن‌ها بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک متلعق به سرویس یک‌ماهه عادی است که مقدار آن حدود ۳۵۰ تومان تعیین شده است. ارزان‌ترین سرویس از نظر پرداختی به ازای هر گیگابایت نیز سرویس ۱۲ ماهه ۱۸۰۰ گیگابایت با ۱۸۰۰ گیگابایت ترافیک و حجم افزوده و ۱۸۰۰ گیگابایت حجم شبانه بوده که بدین ترتیب پرداختی کاربر را به ازای هر گیگابایت به عدد ۲۰۰ تومان رسانده است که برای کاربرانی که اهل دانلود هستند یک رقم قابل قبول محسوب می‌شود.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت ۱۶ مگابیت

آخرین سرویس از سرویس‌های ارایه شده توسط پارس آنلاین، سرعت ۱۶ مگابیت است که در ۱۶ پلن متنوع و متفاوت به مشتریان عرضه شده و فروخته می‌شود. در این پلن‌ها ارزان‌ترین سرویس از نظر پرداختی برای هر گیگابایت، پلن ۱۲ ماهه ۳۳۰۰ گیگابایت ترافیک اصلی، ۲۷۰۰ گیگابایت ترافیک افزوده و ۲۹۰۰ گیگابایت حجم شبانه است که پرداختی کاربر را برای هر گیگابایت به عدد ۱۷۷ تومان کاهش داده است.

همچنین بیشترین مبلغ پرداختی به ازای هر گیگابایت ترافیک در پلن یک‌ماهه عادی این سرعت است که کاربران برای هر گیگابایت مبلغ ۲۹۱ تومان می‌پردازند.

همچنین اگر به دنبال تعرفه حجم اضافی هستید نیز باید بدانید که تعرفه‌های این شرکت در حجم بالا بسیار مقرون به صرفه است:

همچنین یکی از خدمات جالب پارس آنلاین، ارایه سرویس بسته انرژی است که با استفاده از آن کاربران می‌توانند سرعت دانلود خود را افزایش دهند. به طور مثال اگر پکیج ۵۱۲ کیلوبیت را خریداری کردید و به طور محدود یا به صورت کلی نیاز به سرعت بالا ولی با ترافیک همان پلن خودتان را دارید، بسته انرژی را خریداری می‌کنید و به هدفتان می‌رسید. تعرفه این سرویس به شرح زیر است:

همچنین پارس آنلاین بسته‌های ویژه جشنواره دارد که جزئیات آن به شرح زیر است:

تعرفه اینترنت پارس آنلاین

در این سرویس‌ها کمترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ۲۸۰ تومان و بیشترین مبلغ پرداختی ۳۱۰ تومان محاسبه شده است.

همچنین توضیحاتی در ارایه سرویس پارس آنلاین وجود دارد که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

همچنین لازم به ذکر است تمامی محاسبات انجام شده در این مطلب، با تعرفه اصلی خدمات بوده و هزینه‌های مالیات و دایری محاسبه نشده است. همچنین ترافیک محاسبه شده در سرویس‌ها، ترافیک بین‌المللی بوده و در صورت استفاده از ترافیک داخلی، همه حجم‌های مطرح شده دوبرابر می‌شود.

به طور کلی سرویس اینترنت پرسرعت پارس آنلاین را می‌توان در رده تعرفه‌های متوسط رو به ارزان ارزیابی کرد چرا که تعرفه‌های این شرکت نسبت به بعضی از شرکت‌ها بالاتر بوده و از بعضی دیگر، ارزان‌تر است. اگر قصد خریداری سرویس اینترنت دارید و در منطقه‌تان شرکت‌هایی همچون مخابرات، پیشگامان و …. سرویس‌دهی دارند، حتما با استفاده از مطالب مشاوره‌ای ارا‌یه شده در آی‌تی‌رسان، مقایسه‌ای انجام دهید.