گلکسی نوت 9 به باتری 3850 میلی‌آمپر ساعت مجهز خواهد بود

سامسونگ برای رونمایی از جدیدترین پرچم‌دار خود در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ آماده می‌شود؛ این شرکت در تابستان آینده، عضو جدیدی از سری «گلکسی نوت» را معرفی خواهد کرد که گمان می‌رود با نام تجاری «گلکسی نوت ۹» به بازار عرضه شود. به‌تازگی، افشاگر صنعت بازار موبایل با نام Ice Universe جزئیاتی را پیرامون جانشین گلکسی نوت ۸ منتشر کرده است. این تحلیل‌گر شناخته شده، ادعا می‌کند پرچم‌دار آینده سامسونگ از یک باتری ۳۸۵۰ میلی‌آمپر ساعت استفاده خواهد کرد و به حسگر اثرانگشت درون نمایشگر مجهز شده است.

گزارش Ice Universe در حالی منتشر شده، که اخیراً اعلام شده بود سامسونگ به دنبال راهی است تا پیش از معرفی گلکسی نوت ۹، بتواند حسگر اثرانگشت را با نمایشگر پرچم‌دار جدیدش ادغام کند؛ آن‌طور که اعلام شده بود، سامسونگ دیسپلی نزدیک به سه الی چهار شیوه مختلف را برای ادغام حسگر اثرانگشت با صفحه‌نمایش مدنظر قرار داده است. در حالی‌که طراحی پرچم‌داران جدید این شرکت کُره‌ای از سری «گلکسی نوت» نزدیک به پنج ماه پیش از عرضه رسمی آن‌ها نهایی می‌شود؛ سامسونگ تصمیم گرفته است تا این بازه را تا زمان معرفی رسمی به منظور استفاده از حسگراثرانگشت اپتیکال، کوتاه‌تر کند. این در حالی است که ادغام حسگر اثرانگشت با صفحه‌نمایش، با موانع زیادی همراه است و سامسونگ نگرانی‌های مختلفی از جمله کاهش دقت این سیستم احراز هویت در صورت استفاده از محافظ برای صفحه‌نمایش، دارد. تأخیر این شرکت برای نهایی‌سازی طراحی پرچم‌دار جدیدش، احتمالاً تأثیری روی زمان عرضه آن نخواهد داشت؛ زیرا توسعه فرم‌ور این گوشی از مدتی پیش آغاز شده است. انتظار می‌رود جانشین گلکسی نوت ۸ در ماه آگوست (مرداد) معرفی و تا اواخر تابستان به بازار عرضه شود.

در صورتی‌که شایعه جدید پیرامون عرضه پرچم‌دار نیمه دوم ۲۰۱۸ سامسونگ با باتری ۳۸۵۰ میلی‌آمپر ساعت صحت داشته باشد؛ این مدل به بزرگ‌ترین باتری در میان سری گوشی‌های سامسونگ با قلم S-Pen مجهز خواهد بود. برای مقایسه، باید اشاره کرد که شرکت کُره‌ای گلکسی نوت ۸ را با باتری ۳۳۰۰ میلی‌آمپر ساعت عرضه کرده است و گلکسی نوت ۷ که فروش آن پس از مدت کوتاهی متوقف شده بود، باتری ۳۵۰۰ میلی‌آمپر ساعت دارد.

نسخه‌هایی از این فبلت که در بازارهای اروپا و آسیا عرضه خواهد شد، به تراشه ساخت سامسونگ مجهز می‌شود؛ به همین جهت، گلکسی نوت ۹ از قابلیت شارژ سریع انطباق‌پذیر سامسونگ پشتیبانی خواهد کرد. هرچند هنوز نمی‌دانیم که آیا جدیدترین عضو از سری «گلکسی نوت» که در آمریکا، کانادا و چین با تراشه اسنپدراگون کوالکام عرضه خواهد شد، از شارژ سریع ۳.۰ کوالکام پشتیبانی می‌کند یا به پشتیبانی از نسخه قدیمی‌تر یعنی نسخه ۲.۰ ادامه می‌دهد. لازم به‌ذکر است که نسخه اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس که در اسفند ۹۶ از آن رونمایی شده بود، همچنان از فناوری شارژ سریع ۲.۰ پشتیبانی می ‌کند.

فبلت جدید سامسونگ در زمینه عکاسی شباهت‌هایی به گلکسی اس ۹ پلاس خواهد داشت؛ این مدل به دوربین دوگانه و قابلیت AR Emoji مجهز خواهد بود. قابلیت اموجی‌های واقعیت افزوده توسط سامسونگ به عنوان ویژگی برجسته پرچم‌داران جدید سری «گلکسی اس» تبلیغ می‌شود و انتظار می‌رود این روند تکرار شود؛ به همین جهت، جانشین گلکسی نوت ۸ احتمالاً می‌تواند شکلک‌هایی بر اساس چهره واقعی شما ایجاد کند.

رئیس بخش موبایل سامسونگ مدتی پیش اعلام کرد که گلکسی نوت ۹ به دستیار صوتی بیکسبی یعنی نسخه ۲.۰ مجهز خواهد بود. سامسونگ در حال ارزیابی بیکسبی ۲.۰ است و نسخه نهایی احتمالاً تا پیش از عرضه فبلت جدید سامسونگ آماده خواهد شد. همچنین مدتی پیش در زومیت خواندید که سامسونگ اخیراً نام تجاری «نوت ۹» را به‌صورت رسمی به ثبت رسانده است.