گوشی اکسپریا ZG کامپکت با پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ در بنچمارک Geekbench رویت شد

اگر به یاد داشته باشید، گوشی اکسپریا ZG کامپکت در ماه آگوست با پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ در سایت Geekbench رویت شده بود. به‌تازگی این گوشی در همین سایت با امتیازات جدیدی مشاهده شده است. براساس اطلاعات جدید، این گوشی به پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ مجهز خواهد شد و با توجه به کامپکت بودن دستگاه، انتظار می‌رود که به نمایشگر ۴٫۶ اینچی مجهز شود.

البته استفاده از پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ کمی بعید به‌نظر می‌رسد، زیرا زمان زیادی از عرضه‌ آن گذشته و این پردازنده به‌نوعی منسوخ شده است. از طرف دیگر، اسنپدراگون ۸۱۰ در زمان عرضه نیز با مشکل افزایش بیش از حد دما و مشکل در کنترل حرارت پردازنده مواجه بود.

گوشی اکسپریا Z5 کامپکت نیز در سال ۲۰۱۵ با همین پردازنده عرضه شده بود و این گوشی در مقایسه با اکسپریا ZG کامپکت، امتیازات بهتری را در سایت Geekbench کسب کرده است. براساس اطلاعات منتشر شده، این گوشی به رم ۲ گیگابایتی و اندروید نوقا ۷٫۱٫۱ مجهز خواهد شد.

کمپانی سونی معمولا گوشی‌های کامپکت را به‌عنوان نسخه‌ کوچک‌تر پرچم‌داران خود و با مشخصات قدرتمند عرضه کرده و به ‌احتمال فراوان اطلاعات درز شده از این سایت صحت نخواهند داشت و بسیار بعید به‌نظر می‌رسد که این کمپانی ژاپنی از پردازنده‌ منسوخ شده در گوشی‌های سری کامپکت خود استفاده کند.