آموزش تغییر رزولوشن صفحه در گلکسی S8 و S7

سامسونگ به شما این امکان را می‌دهد که به منظور صرفه جویی در مصرف باتری و استفاده نکردن از تمام قدرت صفحه‌های نمایش استفاده شده در گوشی‌های هوشمند این کمپانی، رزولوشن صفحه نمایش این دستگاه‌ها را تغییر دهید.
سه رزولوشن موجود در گلکسی S8 که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید، فول‌اچ‌دی پلاس، اچ‌دی‌ پلاس و +WQHD هستند که گوشی شما به‌طور پیش‌فرض در حالت فول‌اچ‌ادی قرار دارد. بسته به اولویت شما برای کاهش یا افزایش رزولوشن صفحه گوشی خود، بالا یا پایین بردن آن به هیچ وجه کار مشکلی نیست.
ممکن است بخواهید کیفیت صفحه‌تان را روی پایین‌ترین رزولوشن تنظیم کنید تا بیشترین استفاده را از باتری گوشی خود داشته باشید، یا این‌که با تنظیم روی آخرین رزولوشن از بیشترین کیفیت صفحه نمایش برای استفاده از Gear VR بهره ببرید.

رزولوشن چه گوشی‌هایی قابل تغییر است؟

این قابلیت نسبتا جدید از ابتدا بر روی گلکسی S8 و S8 پلاس قابل استفاده بود؛ همچنین اگر شما صاحب گلکسی S7 یا S7 Edge هستید و دستگاه‌تان نیز به اندروید 7 (نوقا) به‌روزرسانی شده، می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید.

چگونه رزولوشن صفحه را کاهش دهیم؟

برای شروع این کار به قسمت تنظیمات دستگاه سامسونگی خود رفته و بخش مربوط به صفحه نمایش را انتخاب کنید.

در این بخش گزینه‌های بسیاری مانند تنظیم نور نمایشگر، فیلتر آبی صفحه و تنظیم رزولوشن صفحه قابل مشاهده است.
پس از وارد شدن به قسمت تنظیم رزولوشن و مشاهده نوار تنظیم کیفیت، با کشیدن دایره آبی به چپ و راست رزولوشن صفحه را تغییر دهید. شما می‌توانید در سمت چپ این نوار گزینه HD که پایین‌ترین کیفیت موجود است، و در سمت راست کیفیت WQHD که زیباترین تصاویر را به شما ارائه می‌دهد، انتخاب کنید.

وقتی تصمیم خود را برای انتخاب رزولوشن مورد نظر نهایی کردید می‌توانید برای اعمال و مشاهده تغییرات گزینه apply که در بالای صفحه دیده می‌شود لمس کنید. تعداد پیکسل‌های موجود در هر نوع را می‌توانید در بخش پایینی مشاهده کنید.
شما می‌توانید در هر زمان دوباره کیفیت صفحه نمایش خود را تغییر دهید. پس اگر خواستید کیفیت صفحه دستگاه گلکسی خود را بهبود بخشیده یا در مصرف باتری بیشتر صرفه جویی کنید، به این بخش از تنظیمات گوشی‌تان سری بزنید.

نظر شما در رابطه با این آموزش چیست؟