آی‌فون X همچنان پرفروش‌ترین اسمارت‌فون جهان در ماه مارس ۲۰۱۸ است

موسسه Counterpoint Research فهرست پرفروش‌ترین اسمارت‌فون‌ها در ماه مارس را بر اساس جدیدترین داده‌های قابل‌دسترس منتشر کرد. طی این ماه، گوشی اپل آی‌فون X با سهم ۳.۵ درصدی از بازار در جایگاه نخست باقی ماند. اپل آی‌فون ۸ پلاس با سهم ۲.۳ درصدی از فروش جهانی اسمارت‌فون طی مدت زمان ۳۱ روز موفق به کسب جایگاه دوم شد و برای نخستین بار در تاریخ، شیائومی عنوان پرفروش‌ترین تولیدکننده هندست‌های اندرویدی را به خود اختصاص داد. این کمپانی چینی با فروش اسمارت‌فون ردمی ۵A، سهم ۱.۸ درصدی از بازار را کسب کرد و در رتبه سوم قرار گرفت. هندست میان‌رده اوپو A83 با اختلافی نزدیک، جایگاه چهارم را از آن خود کرد.

Apple-iPhone-X-was-still-on-top-of-the-smartphone-world-in-March-e1526796564947 آی‌فون X همچنان پرفروش‌ترین اسمارت‌فون جهان در ماه مارس 2018 است

پرچم‌داران سال ۲۰۱۸ سامسونگ، هر کدام با سهم ۱.۶ درصدی از بازار مشترکا در رتبه بعدی قرار گرفتند. گوشی‌های گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس به ترتیب جایگاه پنجم و ششم پرفروش‌ترین اسمارت‌فون‌ها طی ماه مارس را کسب کردند. بعلاوه اپل آی‌فون ۷ نیز فروش ۱.۶ درصدی را تجربه کرد و هفتمین هندست پرفروش در ماه مارس لقب گرفت.  اپل آی‌فون ۸ با سهم ۱.۴ درصدی از فروش ، آی‌فون ۷ را تعقیب می‌کند. جایگاه بعدی متعلق به سامسونگ گلکسی J7 پرو با سهم ۱.۴ درصدی از بازار در ماه مارس است. اپل آی‌فون ۶ نیز با فروش جهانی ۱.۲ درصدی طی ماه مارس، اسمارت‌فون سامسونگ را تعقیب نموده و در رتبه بعدی قرار می‌گیرد.

HMD Global ممکن است با اتخاذ تصمیم جدید، گوشی نوکیا X6 را وارد بازار…

17-iphone-x آی‌فون X همچنان پرفروش‌ترین اسمارت‌فون جهان در ماه مارس 2018 است

به گفته موسسه Counterpoint Research، با وجود پیشتازی آی‌فون X در بخش هندست‌های فوق‌ممتاز بازار، اسمارت‌فون‌های گلکسی S9 و S9 پلاس در این حوزه به سامسونگ لطمه زدند. سامسونگ سهم فروش خود در بازار محصولات ممتاز (با تراز قیمتی ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار) را ۲ برابر نموده است. تولیدکنندگان چینی از قبیل اوپو، ویوو، شیائومی و هواوی نیز برنده عرضه محصولات میان‌رده و پایین‌رده بودند.

بازار اسمارت‌فون‌های پایین‌رده (در بازه قیمتی ۱۰۰ تا ۱۹۹ دلار) به لطف عملکرد قدرتمند سامسونگ، زیر برند آنر هواوی و شیائومی در این حوزه رشد مناسبی را تجربه کردند. ۳ برند مذکور نیمی از فروش جهانی هندست‌ها در این رده را به خود اختصاص دادند.