احتمالا گوشی‌های جدید ال‌جی به پردازنده‌های اختصاصی این شرکت مجهز می‌شوند

اگر خاطرتان باشد کمپانی ال‌جی در سال 2014 قدم جای پای رقبای خود یعنی سامسونگ و هواوی گذاشت و از اولین چیپ‌ست اختصاصی خود به نام Nuclun رونمایی کرد. محصولی که تنها در یک اسمارت‌فون به نام ال‌جی G3 و تنها برای عرضه در کشور کره جنوبی مورد استفاده قرار گرفت.

اگرچه پس از آن، شایعات زیادی در خصوص تصمیم این شرکت برای توسعه نسل جدید این چیپ‌ست در فضای وب منتشر ‌شد، اما تاکنون خبری از این محصول نشده است. تا این‌که اخیرا این شرکت دو علامت تجاری را در اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا به ثبت رسانده و به‌نظر می‌رسد که فرآیند تولید پردازنده‌های این شرکت در حال احیا شدن است.

این دو چیپ‌ست تحت عناوین LG KROMAX Processor و LG Epic Processor ثبت شده‌اند که توضیحات درج‌ شده برای این دو محصول، نشان می‌دهند که علامت‌های تجاری مورد بحث مربوط به پردازنده‌های این شرکت هستند. البته هیچ تضمینی وجود ندارد که شاهد استفاده از این چیپ‌ست‌ها بر روی گوشی‌های هوشمند باشیم چراکه ممکن است در دستگاه‌های مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا نیز مورد استفاده قرار گیرند.

ال‌جی

در همین رابطه، کمپانی اینتل در سال گذشته عنوان کرد که تراشه‌هایی مبتنی بر طراحی ARM را برای گوشی‌های هوشمند شرکت ال‌جی تولید خواهد کرد. در این گزارش آمده بود که این چیپ‌ها مبتنی بر فناوری ساخت 10 نانومتری تولید خواهند شد و انتظار می‌رود که از این فناوری در ساخت نسل جدید پردازنده‌های پرچمدار نیز مورد استفاده قرار گیرد.

با این‌حال اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، احتمالا در آینده‌ای نزدیک شاهد استفاده از پردازنده‌های اختصاصی ال‌جی در نسل جدید گوشی‌های هوشمند این شرکت خواهیم بود. اما نباید انتظار داشت که این چیپ‌ست‌ها در گام نخست با مشخصاتی در حدواندازه یک چیپ‌ست پرچمدار عرضه شوند. به عبارت دیگر، ال‌جی یک تجربه نسبتا ناموفق را در استفاده از چیپ‌ست NUCLUN دارد و بعید به‌نظر می‌رسد که این شرکت، گوشی‌های پرچمدار خود را به پردازنده‌هایی مجهز کند که امتحان خود را به خوبی پس نداده باشند، حتی اگر این چیپ‌ست ساخت مهندسان داخلی این شرکت باشد.