احتمال حذف پورت USB در نسخه جدید مک‌بوک‌پرو

شرکت اپل، هفته آینده تازه‌ترن نسخه لپ‌تاپ MacBook Pro را معرفی وعرضه خواهد کرد و ظاهرا در این محصول پورت USB حذف شده است.

اطلاعات مربوط به مادربرد این لپ تاپ نورسیده برای اولین بار در سایت خبری تکنولوژی ژاپنی Macotakara  گزارش شد که طبق آن، اپل قرار است 27 اکتبر امسال برنامه معرفی داشته باشد و در آن از جزییات مک بوک های جدید- به خصوص لپ تاپ محبوب این شرکت MacBook Pro –  پرده بردارد.

مک بوک طی سالها، به جز چند ارتقای جزئی، تغییر چشم گیر خاصی نداشته است اما طبق شایعات و اطلاعات درز پیدا کرده، این بار قرار است با تغییرات اساسی عرضه شود. یکی از این تغییرات ، صفحه لمسی استثنائی است که جایگزین کلید های اساسی بالای صفحه کلید شده است. علاوه بر این، مک بوک جدید احتمالا با اسکنر اثر انگشت، مشابه تکنولوژی تعبیه شده در آیفون 6 و 7 عرضه خواهد شد و همچنین از اجداد خود لاغرتر و باریک تر خواهد بود. 

طبق گزارش Macotakara ، اپل ظاهرا قرار است در مک بوک های جدید، پورت USB و پورت شارژ مغناطیسی MagSafe را حذف و به جای آن از پورت USB-C استفاده کند که مشابه آن در MacBook Line استفاده شده است و سرعت بیشتری نسبت به اجداد خود دارد.

Mark Gurman از سایت بلومبرگ قبلا حذف این قطعات را عنوان کرده بود اما به طور واضح اشاره ایی نکرده بود که آیا جایگزین پورت شارژ MagSafe هم خواهد شد یا خیر.

کمپانی اپل قبلا هم نسبت به تغییر استاندارد های بازار اقدام کرده بود مثلا با جایگزین کردن CD drive به جای Floppy Disk و همین اواخر با حذف پورت هدفون آیفون 7، از مشتریان خود خواست که یا از یک آداپتور سنگین و یا از هدفون بدون سیم استفاده کنند( تا کنون هیچ اشاره ا‌یی به حذف پورت هدفون در مک بوک پرو بعدی نشده است.)

از آنجاییکه که اپل هرگز در مورد محصولاتی که هنوز معرفی نشده‌اند اطلاعات زیادی بروز نمی‌دهد، ما هم باید تا 27 اکتبرمنتظر باشیم و صبر کنیم اما طبق تجربه های قبلی، اطلاعات سایت  Macotakara درست از آب در می‌آیند.