از هدست واقعیت افزوده اپل به این زودی‌ها رونمایی نخواهد شد

اخیرا شایعاتی در فضای وب منتشر شده که نشان می‌دهد کمپانی اپل در حال کار بر روی هدست واقعیت افزوده اختصاصی خود است. این شایعات با رونمایی از پلتفرم واقعیت افزوده ARKit در جریان کنفرانس توسعه دهندگان امسال این شرکت، رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفت و گفته می‌شد که آی‌فون‌های جدید نیز از این تکنولوژی پشتیبانی خواهند کرد. اما به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها شاهد رونمایی و عرضه هدست‌های مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده اپل به بازار باشیم.

هدست

در همین رابطه، اخیرا تیم کوک، مدیرعامل کمپانی اپل در مصاحبه‌ای با وب‌سایت The Independent اعلام کرد که توسعه تکنولوژی هدست واقعیت افزوده هنوز کامل نشده و اگر هم اپل تصمیمی برای عرضه این محصول داشته باشد، قطعا به این زودی‌ها نخواهد بود. وی افزود که این شرکت هرگز واکنشی را در قبال شایعات منتشر شده در خصوص محصولاتی که مهندسان این شرکت در حال کار بر روی آن‌ها هستند، نشان نمی‌دهد.

کوک در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:

امروز می‌توانم بگویم که این تکنولوژی هنوز به اندازه‌ای توسعه نیافته که از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. باید بر روی تکنولوژی مربوط به نمایشگر نیز کار کرد و کارمندان زیادی را برای دستیابی به این هدف، گرد هم آورد. بنابراین چالش‌های زیادی را پیش رو داریم. هنوز نتوانسته‌ایم دامنه دید و کیفیت نمایشگر را مطابق با خواسته خود توسعه دهیم.

همانند دیگر محصولات کمپانی اپل، این محصول نیز تنها در شرایطی عرضه خواهد شد که این شرکت احساس کند که محصول موردنظر به بهترین کیفیت ممکن رسیده است. اظهارات تیم کوک تقریبا هم‌سو با رویه‌ای است که اپل همواره در قبال محصولات جدید خود در پیش می‌گیرد، به‌طوری‌که اغلب این شرکت به دلیل ورود دیرهنگام به بازار مورد تمسخر قرار می‌گیرد.

با این‌حال، مدیرعامل اپل در این رابطه واکنش نشان داد و عنوان کرد که ما تلاشی برای اول شدن نمی‌کنیم، بلکه می‌خواهیم بهترین باشیم و تجربه کم‌نظیری را برای کاربران به ارمغان آوریم.