اسمارت‌فون اسنشال تا ۲ سال به‌روزرسانی‌های اصلی را دریافت خواهد کرد

زمان نسبتا زیادی می‌گذرد که اندی رابین که یکی از بنیان‌‌گذاران اندروید است، اسمارت‌فون تولید شده توسط شرکت خود به نام اسنشال را معرفی کرده است. در زمان معرفی گفته می‌شد اسمارت‌فون‌های رزرو شده تا حداکثر 30 روز پس از ثبت درخواست به دست کاربران خواهد رسید، با این حال و با گذشت حدود 2 ماه و نیم هنوز هیچ کاربری نتوانسته اسمارت‌فون خود را دریافت کند.

روز گذشته اسنشال ایمیلی را به کاربران خود ارسال کرد که مطابق آن تنها 7 روز به ارسال محموله‌ها باقی مانده و امروز نیز این کمپانی اعلام کرد که اسمارت‌فون اسنشال از طریق Essential.com، اسپرینت و Best Buy قابل سفارش است.

اسنشال

سایت این کمپانی هنوز هم سفارشات را دریافت نمی‌کند و نام‌نویسی برای این هندست تنها به‌صورت رزرو است. در Best Buy امکان ثبت سفارش برای رنگ مشکی میسر نیست و گفته می‌شود عرضه این رنگ تا اواخر سپتامبر انجام نمی‌پذیرد، نسخه سفید رنگ نیز با عبارت “not available” لیست شده است. هم‌چنین مطابق اعلام اسپرینت احتمالا نسخه مشکی رنگ این هندست تا 28 آگوست ارسال خواهد شد و البته هنوز هم تاریخ عرضه برای نسخه سفید رنگ مشخص نیست.

اگر اطلاعیه‌های اسنشال را ندیده بگیریم متوجه می‌شویم که این هندست بعد از گذشت حدود 3 ماه از زمان معرفی هنوز در دسترس کاربران قرار نگرفته است. این کمپانی هم‌چنین اعلام کرده که اسنشال تا 2 سال به‌روزرسانی‌های اصلی اندروید را دریافت می‌کند و عرضه به‌روزرسانی‌های امنیتی تا 3 سال ادامه خواهد داشت.

مطمئنا این مقدار پشتیبانی قابل مقایسه با پرچم‌داران اصلی اندرویدی از جمله گوشی‌های پیکسل خود گوگل است، اما هنوز بسیار ضعیف‌تر از پشتیبانی اپل از آی‌فون‌هایش است. اسنشال می‌گوید کاربرانی که این هندست را تهیه کنند می‌توانند همیشه ویژگی‌های امنیتی و قابلیت‌های جدید را دریافت کنند، با این حال عرضه دو ساله به‌روزرسانی‌های اصلی به نسبت پرچم‌داران اپل با 4 سال پشتیبانی نرم‌افزاری ضعیف‌تر است. اپل طی چند هفته آینده iOS 11 را به‌صورت نهایی منتشر می‌کند، قدیمی‌ترین اسمارت‌فونی که این به‌روزرسانی را دریافت می‌کند آی‌فون 5S است که 4 سال از زمان رونمایی آن می‌گذرد.

اسنشال هم‌چنین اعلام کرده است که لوازم جانبی بی‌سیم جدیدی را هم چون دوربین snap-on 360 Camera را هر چند ماه یکبار برای پرچم‌دار خود منتشر خواهد کرد. کاربرانی که اسنشال را پیش‌خرید کرده‌اند می‌توانند این دوربین را با قیمت 50 دلار سفارش دهند که از قیمت 199 دلاری اصلی این گجت بسیار ارزان‌تر است.