اسمارت‌فون هواوی نوا ۳i با تراشه کایرین ۷۱۰ در بنچ‌مارک ظاهر شد!

honor inner

گوشی هواوی INE-X2 که بیش‌تر با نام نوا ۳i شناخته می‌شود، در گیک‌بنچ ظاهر شده است. این بنچ‌مارک، نخستین نگرش کلی را پیرامون تراشه کایرین ۷۱۰ به‌کارگیری شده در هندست ارایه داده و امکان مقایسه اولیه آن با تراشه اسنپ‌دراگون ۷۱۰ را فراهم می‌نماید.

gsmarena_001-7 اسمارت‌فون هواوی نوا 3i با تراشه کایرین 710 در بنچ‌مارک ظاهر شد!

کایرین ۷۱۰ یک تراشه ۱۲ نانومتری است که مجهز به ۴ هسته کورتکس A73 با فرکانس ۲.۲ گیگاهرتز و ۴ هسته A53 با فرکانس ۱.۷ گیگاهرتز است. برای مقایسه، اسنپ‌دراگون ۷۱۰ یک تراشه ۱۰ نانومتری با ۲ هسته کریو ۳۶۰ طلایی و ۶ هسته کریو ۳۶۰ نقره‌ای است. هسته‌های مذکور به ترتیب از نوع کورتکس A75 و A55 هستند.

1-5 اسمارت‌فون هواوی نوا 3i با تراشه کایرین 710 در بنچ‌مارک ظاهر شد!


افشای مشخصات تراشه کایرین ۹۸۰ مجهز به پردازنده ۸ هسته‌ای با فرکانس ۲.۸…

همان‌طور که انتظار می‌رفت، تراشه اسنپ‌دراگون در زمینه پردازش تک‌هسته‌ای کارآیی بالاتری از خود نشان داد. امتیاز این تراشه با وعده کوالکام مبنی بر بهینه‌سازی ۲۰ درصدی هسته‌های کورتکس A73 مطابقت دارد. در مقابل، صرف‌نظر از هرگونه پیشرفت اعمال شده توسط کوالکام در زمینه طراحی پایه معماری ARM، هسته A55 نیز بایستی ۱۸ درصد سریع‌تر از هسته A53 باشد. با این‌حال اختلاف ۲ تراشه مذکور در تست پردازش چندهسته‌ای به حدودا ۷ درصد کاهش یافت.

2-5 اسمارت‌فون هواوی نوا 3i با تراشه کایرین 710 در بنچ‌مارک ظاهر شد!

با بررسی ترکیب هسته‌های پردازشی می‌توان متوجه شد که کایرین ۷۱۰ دارای ۴ هسته بزرگ است؛ در حالی‌که اسنپ‌دراگون ۷۱۰ تنها از ۲ هسته بزرگ بهره می‌گیرد. اولویت ترکیب هسته‌های مذکور به بار پردازشی دستگاه بستگی خواهد داشت. در صورتی‌که یک بازی نیازمند بیش از ۲ رشته پردازشی باشد، آن‌گاه این اپلیکیشن ناچارا بایستی بر روی هسته‌های کندتر نقره‌ای اجرا شود.

بدون شک کایرین ۷۱۰ یک به‌روزرسانی اساسی نسبت به تراشه کایرین ۶۵۹ محسوب می‌شود؛ چیپستی که پیش‌تر توسط هواوی در گوشی‌های میان‌رده به‌کار گرفته شده بود. طبقه‌بندی این ۲ تراشه در یک کلاس امری دشوار است؛ چرا که به‌عنوان مثال، کارآیی تراشه کایرین ۷۱۰ در زمینه پردازش تک‌هسته‌ای تقریبا ۲ برابر خواهد بود.