افتتاح اولین فروشگاه اپل در مکزیک

شرکت اپل در راستای برنامه‌هایش برای افزایش حضور در بازار فروش گوشی‌های هوشمند در آمریکای لاتین روز شنبه اولین فروشگاه رسمی‌ خود را در مکزیک افتتاح کرد.

به گزارش وب‌سایت اپل اینسایدر، تیم‌ کوک مدیرعامل اپل هم با انتشار عکس‌هایی از این افتتاحیه بزرگ، “مکزیک متشکریم برای خوشامدگویی” را توییت کرد.

مشتاقانی که می‌خواستند اولین نفرهایی باشند که وارد فروشگاه اپل در مکزیک می‌شوند از جمعه شب در مقابل این مرکز صف کشیده بودند. اپل از روز چهارشنبه با ارسال ایمیل‌های ویژه، کمپینی را برای دعوت از مشتاقان راه‌اندازی کرده بود. در این ایمیل، تصویری رنگی از طراحی جدید فروشگاه‌های اپل به چشم می‌خورد.

با پیروی از نسل جدید طراحی فروشگاه‌های اپل، این مرکز فروش در مکزیکوسیتی هم از محل ویژه برای سرو نوشیدنی، کابینت‌های چوبی مخصوص قراردادن تجهیزات سخت‌افزاری جانبی، میزهای چوبی مجهز به صفحه‌نمایش و البته فضایی برای برگزاری گردهمایی‌ها و کلاس‌های آموزشی بهره‌مند شده است. آن‌طور که از شواهد امر پیداست، اپل برنامه‌هایی برای راه‌اندازی حداقل دو مرکز فروش در مکزیکوسیتی دارد که یکی از آنها مرکزی جهانی و سطح بالا خواهد بود. علاوه بر مکزیک کوپرتینویی‌ها برنامه‌هایی هم برای گسترش حضورشان در کشورهایی مثل آرژانتین، شیلی و پرو دارند.