افشای انتشار آپدیت بهاره ویندوز 10 موبایل توسط وب‌سایت پشتیبانی مایکروسافت

امروز صفحه‌ی پشتیبانی مایکروسافت به‌روزرسانی‌ای را دریافت کرد که به‌ دنبال آن، نام ویندوز ۱۰ موبایل در بین نسخه‌هایی که به‌روزرسانی آوریل ۲۰۱۸، موسوم به آپدیت بهاره را دریافت می‌کنند، اضافه شد.

در این بخش ذکر شده است:

به‌روزرسانی آوریل  ۲۰۱۸ را برای ویندوز ۱۰ موبایل دریافت کنید

در صورتی که به‌روزرسانی‌ در دسترس قرار بگیرد، ویندوز ۱۰ موبایل به‌صورت خودکار اقدام به دانلود و نصب آن می‌کند. به‌روزرسانی آوریل ۲۰۱۸ شامل ویژگی‌های جدید و بهبود‌های بیشتری برای گوشی‌های ویندوز ۱۰ خواهد بود.

برای بررسی دستی به‌روزرسانی، ابتدا به لیست اپلیکیشن‌ها رفته و سپس ستینگ را انتخاب کنید و به قسمت «Update Security» رجوع کنید. حال با انتخاب گزینه‌ی «Phone Update» و سپس «Check for updates» می‌توانید درباره‌ی انتشار به‌روزرسانی جدید مطلع شوید.

توجه: زمان انتشار این به‌روزرسانی ممکن است برای هر سازنده، مدل، کشور یا منطقه، اپراتور موبایل یا سرویس‌دهنده، محدودیت‌های سخت‌افزاری و دیگر موارد، متفاوت باشد.

پیش‌تر Bluetooth SIG گواهی تأییدیه را رسماً برای نسخه‌ی ۱۸۰۳ ویندوز ۱۰ موبایل صادر کرده بود که این حقیقت این خبر را بیش از پیش تقویت می‌کند.

با این حال، اگر صفحه‌ی مربوط به دستگاه‌های مجاز که به‌روزرسانی بهاره ویندوز ۱۰ را دریافت می‌کنند، بررسی کنید، هیچ نامی از دستگاه‌های موبایل برده نشده است.

مشخص نیست که مایکروسافت چه در سر می‌پروراند؛ اما اگر این شرکت برنامه‌ای برای از سرگیری پشتیبانی از ویندوز ۱۰ روی دستگاه‌های موبایل داشته باشد، مسلماً در کنفرانس بیلدِ پیش‌رو درباره‌ی آن صحبت خواهد کرد.