ال‌ جی دیسپلی هنوز برای تأمین پنل ال سی دی با سامسونگ به توافق نرسیده‌ است

در گذشته سامسونگ در مقیاس عظیمی پنل‎های مورد نیاز برای تلویزیونهای السیدی خود را از شارپ تأمین میکرد. اما پس از قطع این همکاری، سامسونگ به دنبال تأمین‌کننده جدیدی برای پنل محصولات خود میگردد. این شرکت باید حدود ۱ میلیون پنل مورد نیاز خود را از طریق شرکتهایی مانند الجی دیسپلی، Innolux و BOD تأمین کند. مذاکرات ال‎جی دیسپلی و سامسونگ از ماه ژانویه امسال شروع شد، اما با وجود گذشت چندین ماه، این دو شرکت هنوز به توافق نهایی نرسیده‌اند.

طبق برنامه‌ی پیش‌بینی‌شده، این دو شرکت باید در سه‎ماهه‌ی دوم سال میلادی جاری به توافق نهایی می‎رسیدند؛ اما این امر تاکنون محقق نشده است. اگر این قرارداد نهایی شود، شرکت الجی دیسپلی پنلهای ۴۰ تا ۶۰ اینچ تلویزیون‎های السیدی سامسونگ را تولید خواهد کرد. این پنلها در تأسیسات P7 ،P8 و P9 شهر پاجو (کره جنوبی) ساخته می‎شوند. اما در حال حاضر الجی و سامسونگ بر سر مشخصات این پنلها و تعداد مورد نیاز آنها توافق ندارند.

تمامی پنل‎های السیدی ۵۰ اینچ و بالاتر از آن که توسط ال‎جی ساخته میشوند، از فناوری +M بهره می‎گیرند که همراه با پشتیبانی از رزولوشن 4K با پیکسل‎های نوع RGBW است. اما سامسونگ اعتقاد دارد پنل‎های +M نمی‎توانند کیفیت و رزولوشن مورد انتظار این شرکت را برآورده کنند. همچنین الجی در حال حاضر به دلیل تغییر در میزان عرضه و تقاضای بازار دچار مشکلاتی در تأمین محصولات مشتریان فعلی خود شده است.

ال‎جی انتظار دارد قراردادی برای بازه زمانی سه‌ساله با سامسونگ ثبت کند و طبیعی است که این دو شرکت بر سر کوچکترین جزئیات با یکدیگر اختلاف نظر خواهند شد. اما انتظار میرود در نهایت این توافق بعد از گذشت مدت‌زمانی نامعلوم توسط دو شرکت حاصل شود. در حال حاضر سامسونگ بر فناوری QLED برای تلویزیون‎های بالارده خود تمرکز کرده است؛ درحالی‌که الجی بیشتر روی فناوری OLED مانور می‎دهد.