انتشار تصاویری از آی‌فون ۸ شرکت اپل در کنار سامسونگ گلکسی نوت ۸

همان‌طور که احتمالا می‌دانید هر دو گوشی آی‌فون 8 شرکت اپل و سامسونگ گلکسی نوت 8 رقابت سخت و تنگاتنگی را برای تصاحب بازار اسمارت‌فون‌های بالارده در پیش دارند. رقابتی که در حال حاضر تنها یکی از شرکت‌کنندگان آن به‌صورت رسمی در آن حضور پیدا کرده است. اما به لطف شماتیک‌هایی که براساس شایعات ساخته شده‌اند، می‌توانیم نگاهی به این دو پرچمدار در کنار یکدیگر بیاندازیم.

تصاویری از آی‌فون 8 اپل در کنار گلکسی نوت 8 سامسونگ

تصاویری از آی‌فون 8 اپل در کنار گلکسی نوت 8 سامسونگ

طبق این شماتیک طراحی شده توسط CAD، آی‌فون 8 دارای ابعاد 143.5 در 71 در 7.5 میلی‌متر بوده و به طرز چشمگیری کوچک‌تر از جدیدترین دستاورد سامسونگ، یعنی گکلسی نوت 8 با ابعاد 162.5 در 74.8 در 8.6 میلی‌متر است. البته هردو گوشی هوشمند به نمایشگری عریض‌تر از نمونه‌های معمول موجود در بازار مجهز شده‌اند که در بخش بالایی صفحه نمایش آی‌فون 8، سنسورهای تشخیص چهره و دوربین سلفی این موبایل قرار گرفته‌اند.

تصاویری از آی‌فون 8 اپل در کنار گلکسی نوت 8 سامسونگ

تصاویری از آی‌فون 8 اپل در کنار گلکسی نوت 8 سامسونگ

حالا که صحبت از دوربین شد، خوب است نگاهی هم به پنل پشتی این دو اسمارت‌فون بیاندازیم. با مقایسه این بخش مشاهده می‌کنیم که لنزهای دوربین دوگانه پرچمدار اپل ضخامت بیشتری داشته و همین موضوع باعث ایجاد برآمدگی بیشتری در پشت گوشی نسبت به گلکسی نوت 8 شده است.


لبه‌های کناری و بالا و پایین گوشی نیز تفاوت‌های جزئی و اندکی باهم دارند و باید گفت که برخلاف اهالی کوپرتینو، کره‌ای‌ها همچنان برنامه‌ای برای حذف جک 3.5 میلی‌متری صدا ندارند. از دیگر امکانات قابل ذکر هم می‌توان به بهره‌گیری از اسپیکر‌های استریو در آی‌فون 8 و وجود قلم S Pen در گلکسی نوت 8 اشاره کرد.