اپل احتمالا WWDC 2018 را ۱۴ تا ۱۸ خرداد در سن خوزه برگزار خواهد کرد

اپل هنوز به‌صورت رسمی تاریخ همایش سالانه‌ی توسعه‌دهندگان خود موسوم به WWDC را اعلام نکرده است؛ با این حال آنطور که از شواهد بر‌می‌آید این غول فناوری به‌دنبال برگزاری این کنفرانس از ۴ تا ۸ ژوئن (۱۴ تا ۱۸ خرداد) در سالن McEnery سن خوزه کالیفرنیا است؛ کنفرانس سال گذشته نیز در همین مکان برگزار شده بود. منابع آگاه برگزاری WWDC امسال را در سالن McEnery تایید کرده‌اند. از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۶ این کنفرانس در سان‌فرانسیسکو برگزار می‌شد ولی اپل از سال گذشته تصمیم به برگزاری آن در سن خوزه گرفت.

نکته‌ی دیگری احتمال برگزاری این مراسم در این سالن در تاریخ ذکر شده را افزایش می‌دهد؛ رزرو شدن این سال در هفته‌های دوم، سوم و چهارم ماه ژوئن است. هفته‌ی اول ماه ژوئن برای برگزاری همایش خاصی رزرو نشده است و این مساله احتمال رزرو شدن آن توسط اپل را افزایش می‌دهد. از سال ۲۰۰۰ شاهد برگزاری WWDC در ماه ژوئن و نیمه‌ی اول هستیم، بنابراین برگزاری این همایش در تاریخی بین ۴ تا ۹ ژوئن بسیار محتمل است.

wwdc 2018

اپل برگزاری کنفرانس سال گذشته‌ی توسعه‌دهندگان خود و تاریخ رسمی آن را دقیقا در چنین روزی اعلام کرد؛ این کار احتمالا به دلیل تغییر مکان این کنفرانس از سان‌فرانسیسکو به سن خوزه بوده است. به استثنای سال گذشته، عموما کوپرتینونشین‌ها، اطلاعات این کنفرانس را در ماه آوریل رسانه‌ای می‌کردند.

کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل عموما محلی برای ارائه‌ی تازه‌های نرم‌افزاری این شرکت است به طوری که احتمالا شاهد نسخه‌ی دوازدهم iOS، نسخه‌ی ۱۰.۱۴ مک اواس و نسخه‌های جدید tvOS و watchOS خواهیم بود. البته گاهی اوقات نطق اصلی این کنفرانس فرصتی برای معرفی سخت‌افزار و سرویس جدید نیز فراهم می‌کند؛ برای مثال اولین مک‌بوک پرو با نمایشگر رتینا و آیپد پروهای جدید در WWDC رونمایی شده‌اند.

WWDC 2017 میزبان بیش از ۵۰۰۰ توسعه‌دهنده و ۱۰۰۰ مهندس بود. قیمت بلیط‌های این کنفرانس نیز به احتمال فراوان حدود ۱۶۰۰ دلار خواهد بود که به قید قرعه پخش خواهد شد. واضح است که امکان میزبانی از تمام توسعه‌دهندگان و علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد وجود ندارد، بنابراین اتفاقات مهم و کنفرانس‌ها به‌صورت زنده توسط وب‌سایت این رویداد یا اپلیکیشن آن پخش خواهد شد.