اپل مسیر دانگرید به نسخه‌های قبل از iOS 11 را مسدود کرد

اپل به‌تازگی امکان برگشت از iOS 11.0 را متوقف کرده است؛ بدین معنی که دیگر کاربران محصولات اپل نمی‌توانند سیستم عامل دستگاه‌هایشان را به نسخه‌های قبل از iOS 11 دانگرید کنند.

همان‌طور که می‌دانید چند هفته‌ای است که عرضه رسمی ‌iOS 11 آغاز شده و پس از آن نیز اپل دو به‌روزرسانی جدید تحت عناوین iOS 11.0.1 و iOS 11.0.2 را به‌منظور رفع باگ‌ها و مشکلات موجود در این نسخه منتشر کرد.

براین اساس، کاربرانی که پلتفرم دستگاه‌های خود را به هر کدام از ورژن‌های iOS 11 به‌روزرسانی کرده‌اند، دیگر نمی‌توانند به نسخه‌های قبل از iOS 11 دانگرید کنند. اما این امکان برای کاربران فراهم شده تا در صورت تمایل، از نسخه iOS 11.0.2 به iOS 11.0.1 برگردند. به‌طور خلاصه می‌توان گفت که اگر از کاربران محصولات اپل هستید و قصد دارید تا از سر کنجکاوی، پلتفرم دستگاه خود را به نسخه جدید iOS آپدیت کنید، باید بدانید که در صورت انجام این کار، دیگر راه برگشتی به نسخه‌های قدیمی‌برایتان وجود نخواهد داشت.

اپل در iOS 11 تغییرات زیادی را اعمال کرده که در دستگاه‌های آی‌فون‌ها و آی‌پدهای این شرکت مشاهده خواهند شد. از جمله این موارد می‌توان به اپ استور جدید، نوتیفیکیشن سنتر جدید و بهبود ذخیره‌سازی اشاره کرد. علاوه‌بر این، آپدیت‌ها و تغییرات امنیتی iOS را نیز باید به این موارد اضافه کرد.

هم‌‌اکنون توسعه دهندگان می‌توانند iOS 11.1 را دانلود کنند. هنوز این نسخه برای عموم عرضه نشده، اما احتمالا طی هفته‌های آتی این اتفاق خواهد افتاد. ناگفته نماند که این اقدام اپل مبنی بر مسدود کردن مسیر دانگرید به نسخه‌های قدیمی‌iOS، چندان هم عجیب نیست چراکه اهالی کوپرتینو همواره بر این مسئله تاکید می‌کنند که سیستم عامل دستگاه‌های این شرکت می‌بایست همواره آپدیت باشند.