اپل نام اپل استور را تغییر داد

اپل استور هیچ‌گاه تنها یک فروشگاه خالی نبوده است. اپل استور مکانی تمیز برای افراد بود که می‌توانستند در آن با محصولات شیک اپل ارتباط برقرار کنند، از وای‌فای مجانی استفاده کنند، قهوه بخورند و اوقات خوشی داشته باشند. پس طبیعی بنظر می‌رسد که اپل دوست داشته باشد، فروشگاه‌هایش بیش از استور نام داشته باشند، چون در آنجا فقط خرید صورت نمی‌گیرد.

حال بنظر می‌رسد که اپل گامی در این راه برداشته و قصد دارد تا کلمه استور را از فروشگاه‌هایش بردارد. تا بحال دو فروشگاه اپل این تغییرات را به خود دیده‌اند. این تغییرات بسیار جدید بوده و از هفته گذشته اعمال شده‌اند. همچنین اپل در نامه‌ای که خطاب به کارمندان فروشگاه‌هایش فرستاده، به آنها گفته که واژه استور به مرور زمان حذف خواهد شد.

تصمیم برای حذف واژه استور ممکن است به این دلیل باشد که اپل قصد دارد کاربرد این فروشگاه‌ها را گسترش داده و آنها را به محلی برای گردهمآیی افراد محله تبدیل کند. به عنوان مثال، فروشگاه Apple Union Square دارای یک میدان بوده که در آن گروه‌های موسیقی برنامه اجرا می‌کنند و یک دیوار برای ویدئوهای ۶K دارد که این دیوار به هنرمندان،‌ موسیقی‌دانان و عکاسان اجازه می‌دهد که در طول سال به مردم آموزش بدهند.

برندینگ جدید اپل بسار مناسب بنظر می‌رسد، اما ممکن است تفاوتی به حال کاربران نداشته باشد، چون مدتهاست که بسیاری از افراد از این فروشگاه‌ها با نام اپل یاد می‌کنند.