اکسپریا XZ2 پریمیوم سونی سنگین‌ترین پرچم‌دار در سال‌های اخیر است

honor inner

رونمایی سونی از اکسپریا XZ2 پریمیوم در سی‌ام ماه جولای نشان داد که این گوشی پیشرفته‌ترین اسمارت‌فون تولیدی شرکت ژاپنی از گذشته تا به امروز است. همچنین قیمت ۹۹۹ دلاری آن نیز لقب گران‌ترین گوشی هوشمند شرکت را برای خود کرد. اما ظاهرا ترین‌ها برای این گوشی همچنان ادامه دارد، چرا که به تازگی مشخص شده پرچم‌دار جدید سونی سنگین‌ترین گوشی بالارده در سال‌های اخیر نیز هست.

بر اساس گزارش سونی، نسخه آمریکایی اکسپریا XZ2 پریمیوم حدود ۸.۲ اونس، معادل ۲۳۲ گرم وزن دارد. با جستجو در میان گوشی‌های بالارده که در سال ۲۰۱۸ روانه بازار شده‌اند، این هندست بی رقیب ماند. نزدیک‌ترین گوشی به این وزن در سال‌های اخیر گلکسی S8 اکتیو با وزن ۲۰۸ گرم است. همچنین آی‌فون ۸ پلاس نیز با اختلافی کم و با وزن حدود ۲۰۲ گرم در جایگاه بعدی قرار می‌گیرد.

sony_xperia_xz2_premium_colours_1523865924632 اکسپریا XZ2 پریمیوم سونی سنگین‌ترین پرچم‌دار در سال‌های اخیر است

به مانند نسخه معمولی اکسپریا XZ2 که چند ماه قبل معرفی شد، مدل پریمیوم نیز دارای فریمی آلومینیومی بوده و پنل پشتی آن از گلس سه‌بعدی منحنی است. به خاطر همین خمیدگی ضخامت گوشی نیز به ۱۱.۹ میلی‌متر رسیده است که برای یک گوشی هوشمند بالارده مطلوب نخواهد بود. صفحه نمایش ۵.۸ اینچی ۴K، باتری ۳۵۴۰ میلی‌آمپری و دوربین دوگانه پیشرفته در پشت گوشی نیز از جمله عوامل اضافه وزن این اسمارت‌فون محسوب می‌شوند.

با توجه به این نکته که بیشتر گوشی‌های بالارده بازار وزنی کمتر از ۲۰۰ گرم دارند، باید گفت اگر تصمیمی برای کوچ به سمت اکسپریا XZ2 پریمیوم دارید، باید بدانید این گوشی در دستان شما تا حدودی سنگینی خواهد کرد. البته ویژگی‌ها و قابلیت‌های بسیار خوب این هندست ارزش تحمل چند گرم وزن بیشتر را دارند.