با ال‌جی جی5 سفر کنید

تابستان فرا رسیده و فصل تعطیلات آغاز شده است. در سراسر دنیا میلیون‌ها نفر به گردش می‌روند و تعداد بی‌شماری عکس از مسافرت خود می‌گیرند. با این حال عکس اینگونه سفرها معمولا کلاسیک است. بالاخره وقتی در حال خوش‌گذرانی با خانواده هستید خیلی وقت و حوصله عکس‌برداری حرفه‌ای ندارید. از طرفی با توجه به وسایل و گجت‌های زیاد و مختلفی که همراه خود می‌برید بردن یک دوربین فوق حرفه‌ای با تجهیزات خاصش، احتمالا خیلی ایده جالبی نیست. ولی با توجه به عصر اشتراک گذاری در فضای مجازی، میل به عکس برداری بهتر غیر قابل چشم‌پوشی است و در تعطیلات نیز با مناظر زیبایی روبرو می‌شویم که نمی‌توان آنها را ثبت نکرد. آیا ابزار مناسبی برای جوابگویی به این میل شما هست؟

مطمئنا گوشی هوشمند خود را به سفر خواهید برد و گوشی‌های هوشمند نیز به دوربین خوبی مجهز هستند. در میان گوشی‌های بسیار و مدل‌های مختلف، یک گوشی با بهترین عملکرد دوربین عکس‌برداری در عین باریک بودن مسلما بسیار به شما کمک خواهد کرد، همراهی مثل ال‌جی G5. علاوه براین، نرم‌افزار این گوشی به گونه‌ای قابل فهم  طراحی شده و استفاده از ابزارهایی مثل تنظیمات، عکس برداری و ویرایش عکس را بسیار راحت نموده است. در ادامه راهنمایی کوچک برای استفاده از قابلیت‌های کلیدی ارائه شده است تا عملکرد بهتری برای عکس‌برداری ، ویرایش و ساخت عکس تجربه کنید و بهترین تعطیلات خود را سپری کنید.

 

زاویه عریض تصویربرداری در فضای آزاد

در حین سفر ممکن است با مناظر فوق‌العاده‌ای مثل دریا و یا شهر روبرو شوید. ولی تعداد کمی از دوربین‌ها (و تعداد کمتری از دوربین‌های گوشی‌های هوشمند) قادر هستند از این مناظر دراماتیک به خوبی عکس برداری کنند،  آن هم بخاطر اینکه دوربین‌های معمولی در مقایسه با زاویه دید 120 درجه‌ای چشم انسان معمولا زاویه عکس برداری 78 درجه‌ای دارند. با این‌حال، گوشی ال‌جی G5 به دو دوربین در پشت گوشی مجهز است که اجازه می‌دهد زاویه تصویربرداری دوربین به 135 درجه برسد. این امر این امکان را به شما می‌دهد تا در هر عکس تمام وسعت تصویر را ثبت کنید. چه زمانی که موج‌ها به ساحل می‌کوبند، یا عظمت یک کوه و شلوغی جمعیت. نحوه استفاده از این ویژگی نیز آسان است و زمانی که بیشتر از 78 درجه زوم می‌کنید قابلیت تصویربرداری عریض خودبه‌خود فعال می‌شود.

زاویه عریض تصویربرداری در فضای داخلی

عکاسی با زاویه عریض فقط مختص فضای آزاد نیست. برای گرفتن عکس خوب در فضای داخلی یک لنز عریض بسیار به شما کمک خواهد کرد. مثلا وقتی به رستوران رفته‌اید به راحتی می‌توانید تمام دوستانتان را در قاب دوربین جا دهید و دیگر نیازی به گفتن “جمع‌تر بشینید ” نیست. همین امر دوربین گوشی ال‌جی G5 را بهترین گزینه برای عکس برداری در موزه، سینما، گالری، رستوران و یا کافه می‌سازد. به علاوه لنز عریض بسیار مناسب تصویر برداری از فضاهای بزرگ مثل قلعه، آرامگاه و کاخ‌ها است. در اصل دوربین ال جی G5 بهترین ویژگی‌ها را برای عکس برداری از این اماکن دارند.

تصویربرداری در حرکت : ضبط بدون لرزش

سوار وسیله‌ای هستید و یک منظره عالی می‌بینید. منظره‌ای چشمگیر در مقابل شماست ولی اتوبوس گردشگری شما در حال حرکت است و شما نمی‌توانید در حال حرکت عکس بگیرید و البته نمی‌توانید به راننده بگویید که بایستد. دوربین گوشی ال‌جی G5 در هنگام ضبط تمام لرزش‌ها و حرکت‌ها را حذف می‌‌کند و تصویری با کیفیت به شما ارائه می‌دهد. برای تصویربرداری بهتر پانوراما دو قابلیت لنز عریض و ضبط بدون لرزش را همزمان فعال کنید. قابلیت ضبط بدون لرزش تصویر شما را با کمترین لرزش ممکن ضبط می‌کند و لنز عریض تمام وسعت منظره را پوشش می‌دهد. برای بسیاری از کاربران ضبط بدون لرزش نیازمند سه پایه است که در این مورد نیازی به آن نیست.

اضافه کردن فیلترها

دوست دارید عکس شما از جهت رنگ،  نور و مدل چگونه به نظر برسد؟ اگر می‌خواهید منظره را به صورت طبیعی ثبت کنید که هیچ، ولی اگر می خواهید رنگ کلی تصویر را تغییر دهید و یا آن را سیاه و سفید کنید می‌توانید از 9 فیلتر مختلف استفاده کنید و تصویر خود را قبل از ثبت کردن با فیلترهای مختلف ببینید. وقتی با فیلتر مورد نظر خود عکاسی کردید آن فیلتر تا زمانی که آن را عوض کنید بعنوان پیش‌فرض در تنظیمات عکاسی شما قرار می‌گیرد.