با فناوری پیکسل مستر در ایسوس ذن‌فون ۴ آشنا شوید

ایسوس چندی پیش از پرچم‌داران جدید خود رونمایی کرد. این محصولات که در سری ذن‌فون 4 قرار می‌گیرند، اخیرا به‌صورت رسمی در ایران معرفی شدند. یکی از ویژگی‌های جالب ذن‌فون 4 (ZE554KL)، دوربین اصلی دوگانه آن بوده که از فناوری پیکسل مستر بهره می‌برد. در این مقاله قصد داریم نگاهی نزدیک‌تر به این فناوری داشته باشیم، با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

ثبت لحظه‌ها با سرعت و دقت بالا

سنسور دوآل پیکسل دوربین ذن‌فون 4 قادر به جداسازی هر پیکسل به دو محیط تشخیص فاز بوده که توسط آن می‌تواند با تحلیل پرتوهای نور، اجسام متحرک را شناسایی کند. با دارا بودن 24 میلیون محیط تشخیص فاز در این سنسور، ذن‌فون 4 قادر به فوکوس در تنها 0.03 ثانیه بوده که این زمان در مورد شرایط با نور کم هم صادق است. همچنین این سیستم توانایی ردیابی اجسام متحرک را نیز دارد تا از فوکوس بودن بر روی آن مطمئن باشد.

ثبت تصاویر و ضبط ویدیو بدون کوچک‌ترین لرزش

دوربین ذن‌فون 4 از سیستم لرزشگیر اپتیکال 4 محوره بهره می‌برد که توسط آن می‌توان در تمامی شرایط، تصاویری شفاف ثبت کرد. یکی دیگر از مزایای این سیستم، بهبود عملکرد دوربین در نور کم بوده که برای دستیابی به آن، سرعت شاتر تا 1/4 ثانیه افزایش می‌یابد، این زمان نسبت به گوشی‌های هوشمند فاقد لرزشگیر اپتیکال، 3 برابر بهتر است.

برای ضبط ویدیو، ایسوس در این محصول خود از سیستم لرزشگیر الکترونیکی (EIS) بهره برده که با استفاده از الگوریتمی هوشمند، لرزش‌ها را در سه محور شناسایی کرده و به‌صورت خودکار به تصحیح آن‌ها می‌پردازد.

ثبت رنگ‌ها به‌صورت طبیعی

دوربین اکثر اسمارت‌فون‌ها در نور مصنوعی، رنگ‌ها را به‌صورت غیر طبیعی ثبت می‌کنند. در این شرایط، ذن‌فون 4 مجهز به سنسور تصحیح‌کننده نور RGB بوده تا کاربر قادر به گرفتن تصاویر با رنگ طبیعی باشد. این سنسور نوع نور را تشخیص داده و تنظیماتی را به‌صورت خودکار اعمال می‌کند تا تصاویر با رنگ‌های طبیعی ثبت شوند. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت دوربین ذن‌فون 4، امکان ضبط ویدیو با رزولوشن 4K است.

مودهای مختلف عکاسی

دوربین گوشی هوشمند ذن‌فون ۴ به مودهای مختلف عکاسی مجهز بوده که هرکدام ویژگی‌های مخصوص خود را دارند که در زیر به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

  • پشیتبانی از فایل RAW (خام): ذن‌فون 4 این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا تصاویر را به‌صورت خام ثبت کند. در این حالت عکس با تمامی جزئیات و با حجم بالا ذخیره شده و کاربر می‌تواند آن را توسط نرم‌افزارهای مختلف همانند فتوشاپ پردازش کند.
  • مود عکاسی پرو: مود پرو کاربر را قادر می‌سازد تا به تنظیمات گسترده‌تری دست پیدا کند. این تنظیمات شامل تعادل رنگ سفید، نوردهی، فوکوس، ISO و سرعت شاتر بوده که حس کار با یک دوربین حرفه‌ای DSLR را به کاربر منتقل می‌کند.
  • مود پرتره: این مود باعث تارشدگی تصویر پس‌زمینه و ایجاد حالت بوکه می‌شود. برای دستیابی به نتیجه مطلوب، ایسوس در این محصول خود از نرم‌افزار پردازشی پیشرفته‌ای بهره گرفته است.
  • مودهای دیگر: علاوه‌بر موارد ذکر شده، شاهد مودهای دیگری برای این دوربین شامل خودکار، پانوراما، بیوتی، تایم لپس، انیمیشن گیف، اسلوموشن و سوپر رزولوشن هستیم. در مود پانوراما کاربر قادر به ثبت تصاویر عریض 270 درجه‌ای خواهد بود.