با ویژ‌گی‌های جدید قلم گلکسی نوت ۷ آشنا شوید

قلم S pen یکی از ویژگی‌های اصلی و کلیدی سری نوت محسوب می‌شود که در گلکسی نوت ۷ پیشرفت‌های زیادی کرده است. سامسونگ برای آشنایی بیشتر ما با این قلم جدید، اطلاعات مربوط به آن را منتشر کرده است.

برای شروع باید به مقاومت این قلم در برابر آب و گواهی IP68 اشاره کنیم (همانند دستگاه اصلی)، که این ویژگی باعث تداوم کارایی آن حتی در زیر آب خواهد شد. مجهز بودن به تکنولوژی رزونانس الکترومغناطیسی (EMR) آن را قادر به تشخیص زاویه‌های مختلف و میزان فشار وارده در هنگام لمس نمایشگر کرده است. ما اطلاعی از نحوه تشخیص فشار و زاویه در صورت تعویض نوک قلم نداریم.

طراحی قلم S Pen نیز تغییراتی کرده که تشخیص آن‌ها برای کاربر عادی ساده نخواهد بود، برای مثال طول آن ۲.۶ میلی‌متر نسبت به قلم گلکسی ۵ کوتاه‌تر شده و ضخامت نوک آن نیز از ۱.۶ میلی‌متر به ۰.۷ میلی‌متر کاهش یافته است. براساس گفته‌های سامسونگ این قلم باریک حسی شبیه نوشتن بر روی کاغذ را به کابر القا می‌کند. تغییرات نرم‌افزاری زیادی متناسب با این قلم ایجاد شده، برای مثال نوشتن یادداشت بر روی نمایشگر خاموش حالا با صفحه نمایش همیشه روشن (Always On Display) نیز امکان‌پذیر است.

شما قادر به ساخت فایل‌های GIF (برش فریم‌های فیلم) و همچنین قادر به بزرگنمایی اطلاعات کوچک خواهید بود و می‌توانید توسط آن ۳۸ زبان را شناسایی و به ۷۱ زبان ترجمه کنید.

gsmarena_004 gsmarena_003