بدون وارد کردن پسورد در یاهو وارد ایمیل‌تان شوید!

هنوز هم یاهو یک از بزرگترین سایت‌های تامین کننده‌ خدمات ایمیل در سر‌تاسر جهان است. اگر از یاهو برای ایمیل استفاده می‌کنید بسیار حیاتی است که به هر طریقی شده از حساب کاربری‌تان در یاهو مراقبت کنید.

البته که تنظیم یک پسورد قوی قسمتی از این مراقبت خواهد بود ولی حتی اگر با یک پسورد قوی ثبت نام کرده‌اید، یاهو راه دیگری را برای ورود به حساب کاربری‌تان به شما پیشنهاد می‌دهد که نام این روش را yahoo acount key می‌نامد.

برای استفاده از این روش باید ۹ گام کوتاه را دنبال کنید. با آی تی رسان همراه باشید…

۱. یکی از نرم‌افزارهای یاهو برای موبایل را دانلود و نصب کنید، یاهو میل عالی کار می‌کند ولی شما می‌توانید از yahoo finance همچنین yahoo messanger یا از اپلیکیشن‌های دیگر آن استفاده کنید.

۲. وارد حساب کاربری‌تان در اپلیکیشن موبایلی که نصب کرده‌اید، شوید.

۳. در دسکتاپ وارد تنظیمات حساب‌تان شوید. می‌توانید این کار را با کلیک کردن بر روی نامتان در گوشه سمت راست یاهو انجام دهید سپس بروی Account info کلیک کنید.

۴. تب Account security را انتخاب کنید، سپس بروی عبارت See how it works در سربرگ Yahoo Account Key کلیک کنید.

۵. لیستی از دستگاه‌های موبایلی که با آن وارد اکانت یاهوی خود شده‌اید را می‌بینید. بروی عبارت Send me a notification در کنار دستگاهی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، کلیک کنید.

۶. این عملکرد را با انتخاب گزینه‌ Yes, send me a notification تایید کنید.

۷. توسط اپلیکیشن یاهو که در گوشی خود آن را نصب کرده‌اید یک نوتیفیکیشن را دریافت خواهید کرد. برای تایید Yes را انتخاب کنید.

۸. به دسکتاپ بازگردید و بروی عبارت Always use Yahoo Account Key کلیک کنید تا یاهو متوجه شود که شما قصد دارید به طور پیش‌فرض از این روش برای ورود به اکانت‌تان استفاده کنید.

۹. از این پس هروقت قصد ورود به اکانت را داشتید یک نوتیفیکیشن را در موبایل دریافت خواهید کرد آن را تایید می‌کنید و تمام!

هنگام استفاده از این ویژگی باید مراقب باشید زیرا هنگامی که کسی قصد وارد شدن به حساب شما را داشته باشد ممکن است به طور تصادفی بروی yes کلیک کنید. پیشنهاد می‌شود گوشی خود را بدون رمز رها نکنید تا یک قدم امنیتی دیگر برای ورود به حساب یاهوتان به مراحل ورود آن اضافه شود.

آیا این روش را به عنوان روشی برای ورود به اکانت می‌پسندید یا ترجیح می‌دهید از پسورد برای ورود استفاده کنید؟!