برای اولین بار ۱ میلیون هدست واقعیت‌ مجازی در طول مدت ۳ ماه به فروش رفت

در حالی‌که قطعا استفاده از فناوری واقعیت‌ مجازی با هیجاناتی عجین شده است، اما تنها مشکل مشهود در ابتدای امر، قیمت این دستگاه‌ها در کنار این حقیقت بوده که برای اجرای واقعیت‌ مجازی، به کامپیوتر شخصی بسیار قدرتمندی نیاز داشتید. این بدان معناست که سرعت تطبیق تکنولوژی مذکور، به اندازه‌ای که برخی از شرکت‌ها نسبت به آن امید داشتند، نبوده است.

به هرحال با توجه به آخرین آمار اعلام شده از سوی موسسه Canalys که توسط وب‌سایت VentureBeat منتشر شده، به‌نظر می‌رسد که این رویه در حال تغییر است. براساس این ارقام، میزان فروش هدست‌های واقعیت‌ مجازی در طول 3 ماه، از مرز 1 میلیون دستگاه گذشت. برای نخستین بار است که شاهد چنین ارقامی بوده و امیدواریم که در فصول آتی نیز این روند استمرار پیدا کند.

واقعیت‌ مجازی

به عقیده وینسنت تیلک، تحلیل‌گر موسسه تحقیقاتی کانالیز، این موفقیت به لطف کاهش قیمتی است که خرید هدست‌ها را تسهیل نموده است؛ مانند قیمت هدست اکولوس ریفت که از 599 دلار به 399 دلار کاهش یافت.

فرآیند تطبیق واقعیت‌ مجازی در بخش مصرف‌کنندگان، تا حد زیادی به قیمت‌ها بستگی دارد و استراتژی شرکت اکولوس در راستای کاهش قیمت‌ها، قطعا به فراگیر شدن این تکنولوژی کمک خواهد کرد.

همچنین گزارش نشان می‌دهد که در زمینه هدست‌های مستقل واقعیت‌ مجازی، هدست پلی استیشن شرکت سونی با سهمی 49 درصدی از فروش، این بازار را رهبری می‌کند. شرکت‌های اکولوس و اچ‌تی‌سی نیز به ترتیب با سهم 21 و 16 درصدی از بازار، در تعقیب سونی هستند.