برای همیشه از شر تبلیغات مزاحم در اپلیکیشن‌های اندروید خلاص شوید

همیشه تبلیغات در اپلیکیشن‌های اندروید مزاحم ما هستند، وقت ما را می‌گیرند و حجم اینترنت را بدون اجازه هدر می‌دهند، اما این تبلیغات از کجا می‌آیند؟

این تبلیغات توسط نرم‌افزار‌های مختلف از اینترنت دریافت می‌شوند و مشکل ناشی از آن است که اندروید به طور پیش‌فرض دسترسی به اینترنت را برای تمام اپلیکیشن‌ها باز گذاشته و در محیط اندروید هم امکان تغییر این پرمیشن‌ برای نرم‌افزار‌ها وجود ندارد.

به‌خصوص در اپلیکیشن‌هایی مانند MX Player و ADM که محبوب و پرکاربردند این تبلیغات بسیار آزاردهنده هستند.

اما چگونه می‌شود از شر این تبلیغات خلاص شد؟ پاسخ بسیار آسان است؛ دسترسی به اینترنت را در اپ‌هایی که به اینترنت نیاز ندارند، محدود کنیم ولی چون سیستم عامل اندروید این اجازه را به ما نمی‌دهد باید از اپلیکیشن‌های فایروال استفاده کنیم.

در این مقاله قصد داریم دو نمونه از بهترین اپ‌ها در این زمینه (یکی برای گوشی‌های روت شده و دیگری برای کاربرانی که دسترسی به روت ندارند) را معرفی کنیم و استفاده از آنها را آموزش دهیم؛ با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

 

نرم‌افزار Android Firewall مختص گوشی‌های روت شده

 

این اپ دسترسی به اینترنت را در قسمت‌های وای‌فای و دیتای موبایل برای نرم‌افزار‌های دیگر محدود می‌کند و در نوع خود بهترین بوده و همانطور که اشاره شد مختص گوشی‌های روت شده است و برای کاربرانی که دسترسی به روت ندارند، عملا کاربردی نخواهد داشت.

آموزش فعال‌سازی

ابتدا نسخه فول آنلاک اپلیکیشن را از این لینک دانلود و نصب کنید.

درهنگام باز کردن نرم‌افزار دسترسی روت را با انتخاب Grant در برنامه Super Su به این نرم‌افزار بدهید.

اپ سیستم گوشی را اسکن و همه نرم‌افزار‌ها را نمایش می‌دهد، در اسکرین‌شات بالا با گذاشتن تیک در ردیف قسمت ۱ دسترسی استفاده از اینترنت وای‌فای و در قسمت ۲، دیتای موبایل را به اپ مورد نظر خواهید داد (با گذاشتن تیک دسترسی را می‌دهید و با برداشتن تیک دسترسی را محدود می‌کنید) پس از هربار دستکاری در لیست نرم‌افزار‌ها برای اعمال و ذخیره شدن تغییرات در منوی نرم افزار بروی Apply کلیک کنید.

نرم‌افزار Net Guard (بدون نیاز به روت)

اگر دسترسی به روت ندارید، جای نگرانی نیست نرم‌افزار Net Guard به تمام نیازهای شما پاسخ خواهد داد.

محیط‌ کاربری این نرم‌افزار بسیار ساده است و نیازی به آموزش و نکته خاصی نیست فقط اپلیکیشن را از این لینک دانلود و نصب کنید.