بررسی و دانلود اپلیکیشن بیانک؛ تبدیل گفتار به نوشتار فارسی!

اپلیکیشن بیانک که در سلسله اپلیکیشن‌های کاربردی در زمینه تبدیل گفتار به نوشتار به بازار ایران عرضه شده است، ایده نو و جدیدی را ارایه نکرده ولی با توجه به کیفیتی که در عملکرد آن به کاربر عرضه شده، مورد استقبال کاربران قرار گرفته و حالا به یکی از پرطرفدارترین نرم افزارهای موجود در مارکت‌های اندرویدی و آی‌او‌اس تبدیل شده است.

در ادامه به بررسی این نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار فارسی می‌پردازیم.

اپلیکیشن بیانک

همیشه پیشرفت‌های تکنولوژی در زمینه ارایه نرم افزارهای کاربردی بسیار سریع بوده و با وجود اشکالات فراوانی که معمولا نسخه‌های اولیه هر ایده جدیدی در خود دارد، ولی ذات حضور توسعه دهندگان مختلف در هر بخشی به‌خصوص تکنولوژی و فناوری باعث شده که ایده‌های ناپخته سریعا به پختگی لازم برسند و با کیفیت بهتر و بالاتری به بازارهای نرم افزاری عرضه شوند.

این قصه همان داستان اپلیکیشن تبدیل گفتار به نوشتار بیانک است که طبیعتا از ایده بسیار قدیمی نرم افزارهای خارجی و پس از آن‌ها نرم افزارهای فارسی داخلی مانند نویسا و دیگر نرم افزارهای مشابه الگوبرداری شده و با توجه به تغییرات صورت گرفته در جامعه آی‌تی کشور، با نسخه کامل‌تری به بازار آمده است.

اپلیکیشن بیانک

اپلیکیشن بیانک به طور کلی یک نرم افزار خوب در زمینه تبدیل گفتار به نوشتار فارسی است که با توجه به راحت بودن کار با آن و همچنین محیط نرم افزاری کاربرپسند، حس خوبی را در استفاده به کاربر داده و عملکرد آن نسبت به سایر اپلیکیشن‌های موجود در مارکت‌های مختلف بهتر ارزیابی می‌شود.

بسته های اپلیکیشن بیانک

بسته های اپلیکیشن بیانک

بسته های اپلیکیشن بیانک

رابط کاربری اپلیکیشن بیانک

طبیعتا اولین موردی که در بررسی اپلیکیشن‌های موبایلی به آن پرداخته می‌شود، موضوع مهم رابط کاربری است که بر خلاف سایر نرم افزارهای مشابه، بیانک به خوبی به این موضوع پرداخته است. البته رابط کاربری بیانک آنچنان فوق‌العاده و هیجان انگیز نیست ولی با توجه به تجربه کاربری ما در سایر نرم افزارها باید بگوییم که مسئولین بیانک صرفا به کاربری آن توجه نکرده‌اند و به رابط کاربری نرم افزار نیز به طور مفصل پرداخته‌اند.

اپلیکیشن بیانک

اپلیکیشن بیانک

اپلیکیشن بیانک

به دلیل پولی بودن کامل این اپلیکیشن امکان دسترسی به هیچ بخش از نرم افزار برای کاربرانی که حق عضویت این برنامه را پرداخت نکردند، وجود نداشته و به هیچ وجه برای تست دمو و یا دوره آزمایشی به سراغ دانلود اپلیکیشن بیانک نروید!

اپلیکیشن بیانک مناسب برای همه کاربران

از دیگر ویژگی‌های اپلیکیشن بیانک، عدم محدودیتی است که برای کاربران وجود دارد و طبق ادعای مسئولین این اپلیکیشن، با نحوه صحبت کردن تمامی افراد فارسی زبان با زبان ساده امکان استفاده از بیانک وجود داشته و نیازی به صحبت کردن فارسی قاعده‌مند و ادبیاتی نیست و هوش مصنوعی به کار رفته در این برنامه قادر به تشخیص صحبت روان و عادی و محاوره‌ای پیر و جوان بوده و تفاوتی در نوع صدا نیز وجود ندارد و صرفا باید کمیت ولومی که به بیانک می‌رسد، بالا باشد.

صفحه پرداخت درگاه واسط اپلیکیشن بیانک

ثبت نام در اپلیکیشن بیانک

همه چیز با صداست!

این نرم افزار بر خلاف دیگر اپلیکیشن‌های موجود در زمینه تبدیل گفتار به نوشتار صرفا برای ذخیره نوشتار نیاز به یک لمس ساده داشته و همه مواردی که در آن انجام می‌شود با صدا بوده و کاربر در هر جایی که از این برنامه بهره می‌برد، می‌تواند بدون مشکل اطلاعات گفتاری خود را به نوشتار تبدیل نماید.

به طور مثال برای بسیاری از ما پیش آمده که برای ذخیره شماره تلفنی یا آدرسی و یا شماره پلاکی فورا احتیاج به کاغذ و خودکار پیدا می‌کنیم و یا نیاز داریم بدون چشم برداشتن از یک سوژه، آن را یادداشت کنیم که این قبیل کارها از طریق بیانک انجام پذیر است.

نظرات کاربران در مورد اپلیکیشن بیانک

نظرات کاربران در مورد اپلیکیشن بیانک

نظرات کاربران در مورد اپلیکیشن بیانک

دسترسی به برنامه اندرویدی بیانک

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب اپلیکیشن بیانک امکان دسترسی به آن از طریق منوی شناور است که در همه جای موبایل شما حضور خواهد داشت تا هر زمانی که در هر برنامه‌ای مانند پیام رسان تلگرام، پیام رسان ایتا، پیام رسان سروش، پیام رسان تم تم، پیام رسان بله، پیام رسان‌های داخلی و خارجی و یا جستجوی گوگل به نوشتن نیاز داشتید، با استفاده از بیانک نوشتار مورد نظر خود را صرفا با بیان تایپ نمایید.

اپلیکیشن بیانک

دسترسی های عجیب اپلیکیشن بیانک

دسترسی‌های عجیب و غریب اپلیکیشن بیانک به موارد مختلف موبایل!

یکی از مشکلات بزرگی که در اپلیکیشن بیانک به آن برخورد کردیم، دسترسی‌های عجیبی بود که در هنگام نصب از کاربر دریافت می‌کند. باور کردنی نیست که اگر بدانید نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار اجازه تهیه ویدیو از کاربر دریافت می‌کند! همچنین دسترسی‌هایی به حافظه‌های موقت و اصلی گوشی به بیانک داده می‌شود و موقعیت کاربر و اطلاعات دیگری از تلفن همراه کاربر در اختیار مسئولین اپلیکیشن بیانک قرار می‌گیرد.

به نظر می‌رسد این موارد بیش از آنکه برای کاربری اصلی برنامه بیانک کاربردی باشد، احتمال سواستفاده را برای بیانک بازنگه داشته و در صورتیکه به هر دلیلی امنیت این برنامه اندرویدی به خطر بیفتد، طبیعتا بحران بزرگی وارد جمع کاربران این اپلیکیشن خواهد شد.

اپلیکیشن بیانک

منوی اپلیکیشن بیانک

محیط اپلیکیشن بیانک

نتیجه گیری

به طور کلی اپلیکیشن تبدیل گفتار به نوشتار فارسی بیانک یک اپ متوسط روبه بالا در بین نرم افزارهای مشابه ارزیابی می‌شود که امکان استفاده از آن در همه نرم افزارهای کاربردی روزانه کاربران مانند تلگرام، واتس اپ و… وجود داشته ولی ابهامات زیادی در مورد آن وجود دارد.

از جمله ابهامات آن در بخش پرداخت کاربری است که حتی مسئولین بیانک به دلیل عدم وجود مجوزهای رسمی امکان دریافت درگاه مستقیم نداشته و از یک درگاه واسط استفاده کرده‌اند که طبیعتا ابهامات و تشکیک‌ها را در مورد آن افزایش می‌دهد. دریافت نمره ۳.۵ از حدود هزار کاربری که در گوگل پلی از این نرم افزار دانلود داشته‌اند، نشان می‌دهد کیفیت بیانک به خوبی گفته شده در سایت رسمی این شرکت نبوده و می‌بایست عملکرد آن بهتر از قبل شود.

توضیحات موجود در گوگل پلی با غلط املایی!

دانلود اپلیکیشن بیانک و روش‌های دریافت آن

برای دانلود این نرم افزار اندرویدی می‌توانید به سایت رسمی این اپلیکیشن مراجعه کنید و یا برای دریافت آن به گوگل پلی بروید. همچنین کاربران آی‌او‌اس نیز می‌توانند با مراجعه به سیب اپ، بیانک را دانلود و استفاده نمایند.