بهترین بازی های اندروید و آیفون در سبک ورزشی

وقتی به شما می‌گویند که در هر سبک از بازی های موبایل یا بازی‌های ویدیویی، بهترین‌ها را معرفی کنید تا بتوانید شخصی را به این صنعت وابسته کنید، دنبال گزینه‌های مختلفی می‌گردید و بعضی وقت‌ها نمی‌دانید که کدام اثر، تاثیر بهتری روی شخص مورد نظر دارد. به عبارتی نبود مقالات جامع و کاربردی سبب می‌شود نتوانیم بهترین گزینه را انتخاب کنیم. در این مطلب سعی شده است ۱۱ بازی اندروید و آیفون برتر سبک ورزشی، برای شما مخاطبان معرفی شود تا در صورت قرار گرفتن در موقعیت‌های مشابه، همیشه دست‌تان باز بوده و یک لیست در اختیار داشته باشید. اصلا شاید خود شما علاقه خاصی به بازی‌های ورزشی روی پلتفرم موبایل دارید و نمی‌دانید کدام یک از بازی‌ها بهترین انتخاب هستند. این روزها فروشگاه‌های موبایل پر شده‌اند از بازی‌های متنوع ولی با کیفیت کم و مخاطب اشتیاق خاصی برای تجربه و پیدا کردن بهترین اثر از خود نشان نمی‌دهد. در ادامه می‌توانید نگاهی به بهترین بازی های اندروید ورزشی بی‌اندازید.

بازی Table Tennis Touch

 Table Tennis Touch

یکی از ورزش‌های محبوب، تنیس روی میز است که تا به حال بازی‌های ویدیویی و موبایل بسیاری از این سبک بازی ورزشی ساخته شده است. اما در این میان بازی اندروید و آیفون Table Tennis Touch را می‌توان بهترین بازی موبایل ساخته شده برای این ورزش محبوب دانست. در بازی موبایل Table Tennis Touch جدا از بخش Quick Match، می‌توانید وارد بخش Career Mode شده و برای خود اعتبار دست و پا کرده و مشهور شوید. جدای از این موارد اگر فکر می‌کنید در این ورزش هیچ استعدادی ندارید و سرگرم نخواهید شد، باید بگویم سخت در اشتباه هستید. با شروع بازی یک بخش تمرینی برای شما در نظر گرفته شده است که در جریان آن به خوبی سبک و سیاق بازی را یاد خواهید گرفت. در ادامه در بخش Quick Match به خوبی می‌توانید تمرین کرده و ماهر شوید. بازی از ۱۱ درجه سختی مختلف تشکیل شده که هر درجه سختی نمایان‌گر یک حریف است. اما موردی که بازی موبایل Table Tennis Touch را از رقیبان خود متمایز می‌کند، سیستم گیم‌پلی و قوانین جهانی بازی تنیس است که لذت بازی را دوچندان کرده و همچنین، وجود مینی‌گیم‌ها و چالش‌های مختلف و بخش آنلاین تجربه بازی را بیش از پیش لذت بخش‌تر کرده است.

بازی Basketball stars

 Basketball Stars

اگر به دنبال یک بازی بسکتبال خیابانی هستید، بازی موبایل Basketball Stars گزینه‌ی خوبی برای شما است. البته این بازی را نمی‌توان یک بازی بسکتبال کامل دانست ولی در سبکی که ارائه می‌دهد، بهترین است. در بازی اندروید و آیفون Basketbal Stars شما در نقش یک بازیکن بسکتبال خیابانی هستید که وظیفه‌ی شما پرتاب توپ از فواصل مختلف به داخل سبد و امتیاز گیری است. نحوه بازی کردن هم به این شکل که شما با کشیدن انگشت خود روی صفحه نمایش، می‌توانید قدرت و نحوه پرتاب توپ را تعیین کنید. حال موردی که بازی بسکتبال Basketball Stars را جذاب می‌کند، سیستم بازی کردن یک به یک آن است. به عبارتی شما در طول حالت‌ها و چالش‌های بازی، در قالب نبردهای یک به یک با سایر بازیکنان به رقابت کردن پرداخته و هر شخص که بتواند امتیاز بیشتری کسب کند، برنده است. همچنین بخش آنلاین بازی سبب شده تا قدرت خود در این بازی را با سایر بازیکنان جهان مقایسه کرده و برتری خود را در این بازی اثبات کنید. جدای از این موارد، بخش شخصی سازی بازی با بیش از ۴۰۰ آیتم متفاوت دلیل دیگری است که این بازی ساعت‌ها شما را به خود سرگرم می‌کند.

بازی Touchgrid Skate 2

 Touchgrind Skate 2

بخواهیم کمی دقیق به این قضیه نگاه کنیم، در ورزش اسکیت‌، بازی موبایل زیادی وجود ندارد. در میان اندک بازی‌های موجود، بازی موبایل Touchgrind Skate 2 را بهترین و محبوب‌ترین دانست. بازی که سه حالت مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد، در جریان آن می‌توانید آزادانه به انجام کارهای متفاوت بپردازید. در حالت تمرینی می‌توانید به تمرین کردن پرداخته و در محیطی که در اختیار شما قرار داده شده است، آزادانه بچرخید و حرکات جدیدی را یاد بگیرید. حالت بعدی، حالت رقابتی است که با سایر بازیکنان می‌توانید به رقابت کردن پرداخته و درصورت کسب امتیازهای بیشتر، برنده شوید. حال آخرین حالت بازی موبایل Touchgrind Skate 2 مربوط به Jam Session می‌شود که شما را به چالش خواهد کشید. نکته‌ی جالب دیگر این بازی، وجود ویدیوهای آموزشی در خود بازی است که کار شما را راحت کرده و با مشاهده آن‌ها، نحوه انجام حرکات جدید را یاد خواهید گرفت. همچنین وجود موانع و اسکیت‌های جدید، استیکرها و نوارهای رنگی مختلف دلیلی است تا شما ساعت‌ها وقت خود را صرف چالش‌های بازی کنید تا بتوانید آن‌ها را آزاد کرده و در اختیار بگیرید.

بازی موبایل Asphalt 8: Airborne

 Asphalt 8

اگر به دنبال یک هیجان تمام نشدنی هستید، بازی موبایل Asphalt 8 بهترین گزینه برای شما است. یک بازی ماشین سواری ناب و پرهیجان که به هیچ‌وجه شما را خسته نخواهد کرد. دنیای بازی اندروید و آیفون Asphalt 8 تشکیل شده است از تعداد زیادی مسابقه‌های مختلف که باید آن‌ها را انجام داده تا جواز حضور در مسابقات بعدی را به دست بیاورید. به عبارتی هر مرحله از یک سری ستاره تشکیل شده است و رتبه شما در بازی و همچنین چالش‌های هر مسابقه، تعیین کننده مقدار ستاره‌ای است که دریافت خواهید کرد. از طرفی سیستم شخصی سازی بازی به شما اجازه می‌دهد تا اتومبیل خود را مطابق سلیقه و میل‌تان شخصی سازی کرده یا اگر به این بخش علاقه ندارید، با خرید یک اتومبیل جدیدتر، کار را برای خود ساده‌تر کنید. البته پول درآوردن در بازی اتومبیل رانی Asphalt 8 نیز با انجام حرکات نمایشی و دریافت ستاره‌های بیشتر در طول هر مسابقه گره خورده است. نکته‌ی دیگری که بازی اندروید و آیفون Asphalt 8 را به یکی از بازی‌های خاص ورزشی روی پلتفرم موبایل تبدیل کرده است، گرافیک خیره کننده و جاده‌های متنوعی است که هیچ‌گاه از آن‌ها خسته نخواهید شد. بازی موبایل Asphalt 8 باتوجه به حجم بالایی که در اختیار دارد، تا حد زیادی بهینه است و می‌توانید ساعت‌ها روی گوشی موبایل خود به انجام این بازی بپردازید.

بازی Fifa Mobile Soccer

 FIFA Mobile Soccer

اگر عاشق بازی فوتبال هستید و به دنبال یک بازی موبایل فوتبالی می‌گردید، به هیچ‌وجه بازی اندروید و آیفون FIFA Mobile Soccer ساخته الکترونیک آرتز را از دست ندهید. بازی موبایل FIFA Mobile Soccer را می‌توان نسخه‌‌ی کوچک‌تر از بازی فیفا روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌های خانگی دانست که این بار سعی کرده به شکل متفاوتی مخاطبین را به خود جذب کند. در این بازی موبایل ۳۰ لیگ و ۳۶۰ تیم دنیای فوتبال وجود دارد و همچنین ۱۷ هزار بازیکن این ورزش در دل بازی موبایل FIFA Mobile Soccer جای داده شده است تا مخاطبان بتوانند با تیم‌های مورد علاقه خود بازی کرده و لذت ببرند. پایه و اساس این بازی را بخش پرطرفدار و محبوب آلتیمیت تیم تشکیل داده و همانند بازی فیفا می‌توانید تیم خود را ساخته و آن را مدیریت کنید. از نظر بازی کردن و گیم‌پلی، این بازی جذاب و زیبا جوری تعبیه شده است که به خوبی بتوانید بازیکنان را کنترل کرده یا با آن‌ها بازیکنان حریف را دریبل زده و گل بزنید. درآخر می‌توان به رویدادهای روزانه بازی اندروید و آیفون FIFA Mobile Soccer اشاره کرد که به صورت روزانه چالش‌های متفاوتی برای شما در نظر گرفته شده است.

بازی NBA 2K17

 NBA 2K17

نوبتی هم باشد، نوبت بازی NBA 2K17 است. یک بازی بکستبال تمام عیار که مخاطبین خود را از هر جهت سرگرم خواهد کرد. بازی موبایل NBA 2K17 همانند نسخه ویدیویی خود، از محتویات بالایی برخوردار است. اولین مورد که با آن روبرو می‌شوید، شخصی سازی کامل بازیکن‌تان است. در ادامه وارد بخش تمرینی شده و نحوه استفاده از حرکات بازی نظیر شوت زدن و پاس دادن به شما یاد داده می‌شود. حال در بازی اندروید و آیفون NBA 2K17 یکی از بخش‌هایی که شدیدا شما را با گوشی‌های همراه خود سرگرم می‌کند، بخش Career Mode است. با ورود به این بخش و کامل کردن سایر شخصی‌ سازی‌های خود، وارد تیم مورد علاقه خود شده و شروع به بازی کردن می‌کنید. از طرفی برای ایجاد تنوع، می‌توانید وارد بخش Quick Match شده و با تیم مورد علاقه‌تان به بازی کردن بپردازید. شاید با خود بگویید که بازی کردن بازی‌های بسکتبال و فیفا روی گوشی‌های موبایل سخت است. نکته اینجا است که در اینجا تیم سازنده به خوبی با این چالش کنار آمده و به هیچ‌وجه کنترلرهای بازی و استفاده از دکمه‌ها، شما را اذیت نخواهند کرد.

بازی Ok golf

 OK Golf

ورزش گلف بین ما ایرانیا از محبوبیت بالایی برخوردار نیست و کمتر شخصی پیدا می‌شود که به این ورزش علاقه داشته باشد. اما نکته اینجاست که گلف، جدا از جذابیتی که دارد، برای آرامش بخشیدن به شما نیز گزینه‌ی مناسبی است. حال در این میان اگر می‌خواهید این تجربه را در دنیایی مجازی داشته باشید و در عین حال به خوبی سرگرم شوید، بازی موبایل Ok Golf بهترین گزینه برای شما است. اولین موردی که شما را به خود جذب می‌کند، سادگی در نحوه بازی کردن است. در حالت Free Play شما هستید و توپ گلف و هدف که با هدف‌گیری مناسب خود، می‌توانید توپ را به داخل جایگاه مورد نظر بیاندازید. حال زمانی که ستاره‌های مورد نظر این بخش را کامل کسب کردید، بخش Championship و حالت زمانی بازی در دسترس قرار می‌گیرد. مورد دیگری که سبب شده بازی اندروید و آیفون Ok Golf به یک بازی برتر تبدیل شود، وجود محیط‌های گلف برگرفته از دنیای واقعی و استفاده از موسیقی‌های طبیعی است که حال و هوای خوبی را به وجود آورده است.

بازی Real Boxing 2: Rocky

 Real Boxing 2: Rocky

 چند سال اخیر ورزش بوکس مخصوصا مبارزات UFC از مخاطبان زیادی در ایران برخوردار شده است و در میان بازی‌های موبایل، مجموعه Real Boxing، از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. دومین نسخه از این مجموعه با نام Real Boxing 2: Rocky شما را وارد دنیای جدیدی از مبارزات کرده و حال، در قالب راکی وارد دنیای بوکس شده و با حریفان قدر خود مبارزه خواهید کرد. یکی از نکات قوت بازی موبایل Real Boxing 2: Rocky استفاده از المان‌های واقع گرایانه در گیم‌پلی بازی است. برای مثال پس از چند مبارزه، شخصیت راکی استامینا و سلامت خود را از دست می‌دهد و اگر به آن توجهی نداشته باشید، هیچ نیرویی برای مبارزه کردن در بدن نخواهید داشت و از طریق آیتم‌های مختلف باید خود را بهبود ببخشید. جدای از این موارد بازی اندروید و آیفون Real Boxing 2: Rocky را می‌توان جزو آن دسته از بازی‌هایی دانست که از گرافیک بالایی روی پلتفرم موبایل برخوردار است. موتور گرافیکی آنریل انجین به خوبی کار خود را انجام داده است.

بازی Ultimate Tennis

 Ultimate Tennis

اگر به دنبال یک بازی شبیه‌سازی کامل از تنیس هستید، حتما بازی موبایل Ultimate Tennis را تجربه کنید. در این بازی شما در نقش یک بازیکن تازه‌کار تنیس به ایفای نقش پرداخته و رفته رفته با شرکت در مسابقات و تورهای جهانی، خود را به یکی از تنیس بازان درجه یک جهان تبدیل خواهید کرد. پس از انتخاب شخصیت خود، همانند اکثر بازی‌های ورزشی باید بخش تمرینی پشت سر بگذارید و در ادامه، یک سری ماموریت برای شما در نظر گرفته می‌شود. برای مثال برای خرید آیتم‌های مختلف یا تجهیزات باید مقداری مشخص پول جمع‌آوری کنید. حال با شرکت در تورهایی که مجاز هستید‌ برنده شدن در آن‌ها می توانید مبلغ مورد نظر را تهیه کرده و ماموریت خود را کامل کنید. همچنین یک سیستم به‌روزرسانی نیز برای شما تعبیه شده است که از طریق پول‌هایی که به دست می‌آورید، می‌توانید خود را در بخش‌های مختلف نظیر حمله کردن، قوی‌تر کنید. از نظر گیم‌پلی، بازی اندروید و آیفون Ultimate Tennis در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و هم کنترل بازیکن به خوبی طراحی شده است و هم‌اینکه می‌توانید انواع و اقسام ضربات را انجام داده و حریف خود را شکست دهید. از نظر بصری نیز بازی موبایل Ultimate Tennis در جایگاه مطلوبی قرار دارد.

PES 2017 اندروید

 PES 2017

قطعا خبر تایید و عرضه نسخه‌ی موبایل بازی PES 2017، تمامی هواداران این مجموعه را خوشحال کرد. حال با وجود بازی اندروید و آیفون PES 2017 در کنار بازی فیفا روی گوشی‌های موبایل، بازار رقابت بیش از پیش داغ‌تر می‌شود. پس از پشت سر گذاشتن بخش تمرینی، وارد بخش MyClub می‌شوید که حکم همان مسترلیگ گذشته را دارد. در این بخش با اینکه تیم مورد علاقه خود را بر می‌دارید ولی بازیکنان، صرفا اشخاصی بی‌نام و نشان هستند که برای شما بازی می‌کنند. رفته رفته با کسب امتیاز و بازکردن اچیومنت‌های بازی، می‌توانید بازیکنان مطرح فوتبال را خریداری کرده و تیم رویایی خود را تشکیل دهید. در همین ابتدا یک نکته را بگویم و آن هم این است که زمانی که وارد بازی موبایل PES 2017 شدید، به بخش تنظیمات رفته و کنترل بازی را روی حالت کلاسیک بگذارید. زیرا حالت پیشرفته شما را اذیت خواهد کرد. با تمام این گفته‌ها بازی اندروید و آیفون PES 2017 نکات مثبت و منفی خودش را دارد و تجربه‌ی این بازی خالی از لطف نیست. اگر از هواداران این مجموعه باشید و بازی فوتبال اندروید می‌خواهید، به خوبی می‌توانید خود را سرگرم کنید. دانلود PES 2017 برای اندروید را پیشنهاد می‌کنیم.

بازی موبایل Virtual Tennis Challenge

Virtual Tennis Challenge

کمپانی سگا بازی‌های خوبی را روی پلتفرم موبایل عرضه کرده است و زمانی که اعلام شد آن‌ها روی پلتفرم Sega Forever در حال کار هستند، مخاطبان این کمپانی روی گوشی‌های موبایل خوشحال شدند. این پلتفرم جدید به شما اجازه می‌دهد تا بازی‌های قدیمی سگا برای گوشی‌های موبایل را بتوانید دانلود کرده و این بار، با گرافیکی بهتر روی گوشی موبایل اندروید یا آیفون خود تجربه کنید. حال اولین بازی از این کمپانی که به لطف Sega Forever عرضه شد، بازی موبایل Virtual Tennis Challenge است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی عرضه شده بود. علاقه‌مندان به بازی‌های تنیس می‌توانند با دانلود این بازی، تجربه‌ای متفاوت‌تر را کسب کنند زیرا، با عرضه‌ی مجدد Virtual Tennis Challenge، گرافیک بصری و یک سری مکانیزم‌های بازی بهبود یافته‌اند. اگر دیدید کنترلر بازی و نحوه حرکات و ضربه‌زدن‌ها به توپ با سلیقه‌ی شما هم‌خوانی ندارد و شدیدا بد کار شده است، تعجب نکنید ولی نگران هم نباشید زیرا با مراجعه به بخش مورد نظر می‌توانید به راحتی از میان سایر استایل‌های در نظر گرفته شده، کنترلر مورد علاقه خود را انتخاب کرده و به بازی کردن بپردازید. بازی اندروید و آیفون Virtual Tennis Challenge، علاوه‌بر بخش تک نفره، دارای یک بخش چند نفره لوکال است که از طریق بلوتوث می‌توانید آن را انجام داده و از بازی کردن با دوستان خود لذت ببرید.