بهترین بازی های اندروید و آیفون مناسب مهمانی

یکی از مشکلاتی که این روزها گریبان‌گیر جامعه شده، این است که به هنگام رفتن به مهمانی، همه در حال کار کردن با موبایل‌های خود و چت کردن هستند. از طرفی بعضی‌ها هم اهل شرکت در بحث‌های گروهی نیستند و حوصله‌اشان سر می‌رود. حال به جای هدر دادن وقت خود و کسل شدن، می‌توانید به سراغ بازی‌های موبایل بروید. بازی‌هایی که صرفا مناسب مهمانی هستند. یکی از ویژگی‌های مهم بازی‌های مهمانی این است که به صورت چند نفره انجام می‌گیرند. به عبارتی شما و کسانی که در مهمانی حضور دارید، بتوانید به صورت گروهی به بازی کردن پرداخته و خود را سرگرم کنید. حال در این مقاله قصد داریم بهترین بازی‌های مناسب مهمانی اندروید و آیفون را با شما به اشتراک بگذاریم تا در صورت داشتن مشکلات مشابه، بتوانید خود را سرگرم نگه دارید. شما می‌توانید با ورود به بخش معرفی بازی موبایل زومجی، معرفی روزانه بازی‌های موبایل را مطالعه کنید. زومجی همچنین بهترین بازی های اندروید رایگان و بهترین بازی های اندروید پولی را به صورت ماهیانه معرفی می‌کند.

بازی موبایل Dual

Dual

بازی موبایل Dual، یک بازی کاملا آنلاین و سرگرم کننده است که ساعت‌ها شما و دوست‌اتان یا به عبارتی همبازی‌اتان را سرگرم خواهد کرد. نحوه بازی کردن به این شکل است که ابتدا از طریق اتصال وای‌فای یا بلوتوث به گوشی نفر مقابل خود متصل می‌شوید. حال هر کدام از شما در نقش یک شی‌ء مکعبی شکل قرار خواهید گرفت که باید با تیرهایی که در اختیار دارید، حریف خود را از بین ببرید. نکته‌ی بسیار جالب این بازی پیکسلی در این است که در صفحه‌ نمایش خود، حریف را مشاهده نخواهید کرد و حریف‌اتان نیز شما را مشاهده نمی‌کند. به عبارتی تا نصف صفحه را خواهید دید و اگر گوشی‌های موبایل خود را به یکدیگر بچسبانید، تصویر کامل مبارزه‌ی خود را مشاهده می‌کنید. اگر به دنبال دانلود بازی اندروید و آیفون برای یک دورهمی دوستانه هستید، بازی Dual را حتما تجربه کنید.

بازی موبایل Heads Up

Heads Up

بازی موبایل Heads Up یک بازی کاملا سرگرم کننده است که برای مهمانی و جمع شدیدا پیشنهاد می‌شود. در این بازی شما باید گوشی‌ موبایل خود را به پیشانی‌اتان چسبانده تا یک واژه یا عبارت به نمایش درآید. حال سایرین با کمک یکدیگر باید آن کلمه را حدس بزنند و بدون صحبت کردن، آن را اجرا کنند. اگر این کار درست صورت بگیرد، سر خود را به پایین تکان می‌دهید تا درستی عبارت تایید شده و واژه‌ی بعدی به نمایش درآید. حال اگر نتوانید آن واژه را حدس بزنید، سر خود را به بالا تکان می‌دهید تا عبارت بعدی به نمایش در آید. یکی از نکات جالب بازی اندروید و آیفون Heads Up این است که واژه‌ها در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار داده شده‌اند و می‌توانید وارد دسته‌ی مورد علاقه‌ی خود شوید.

بازی موبایل Jackbox Party Pack

Jackbox Party Pack

بازی Jackbox Party Pack یکی از معروف‌ترین بازی‌های چند نفره است که برای مهمانی و دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی شدیدا پیشنهاد می‌شود. حال نسخه‌ی موبایل این بازی نیز جذابیت‌های نسخه کنسولی خود را به همراه دارد. این پک شامل یک سری بازی چند نفره و جالب است که از میان آن‌ها می‌توان به بازی Drawful اشاره کرد که در جریان آن باید نقاشی‌های خنده‌دار و مسخره‌ای بکشید. نکته‌ی جالب این بازی، این است که در یکی از بازی‌های این پک، حداکثر ۱۰۰ بازیکن می‌توانند با یکدیگر بازی کرده و لذت ببرند. در سایر بازی‌ها حداکثر هشت یا چهار بازیکن و حداقل دو بازیکن می‌توانند با یکدیگر بازی کنند.  البته این نکته را بگویم که این بازی با این اسم برای آیفون در دسترس است و علاقه‌مندان به بازی‌های کمپانی جک‌باکس، می‌توانند بازی موبایل Jack Pad را دانلود کنند.

بازی موبایل Keep Talking and Nobody Explode

Keep Talking and Nobody Explodes!

اگر بخواهم در این لیست تنها یکی از بازی‌ها را انتخاب کنم، قطعا بازی موبایل Keep Talking and Nobody Explodes انتخاب من خواهد بود. یک بازی سراسر هیجان که شدیدا آدرنالین شما را بالا خواهد بود. بازی اندروید و آیفون Keep Talking and Nobody Explodes معنی واقعی کارتیمی را به شما نشان خواهد داد. برای بازی کردن بازی موبایل Keep Talking and Nobody Explodes باید حتما یک گروه سه الی چهار نفره تشکیل بدهید زیرا وظیفه‌ی شما در این بازی خنثی کردن بمب‌هایی است که با چالش‌های سخت و نفس‌گیری همراه شده‌اند. اگر در زمانی که برای شما تعیین شده است بتوانید بمب را خنثی کنید، برنده خواهید بود و دلیل نام‌گذاری این بازی دقیقا همین مورد است که مدام باید با هم‌گروهی‌های خود در تعامل و صحبت باشید تا بتوانید معماها را یکی پس از دیگری حل کرده و بمب را خنثی کنید. بعضی از چالش‌ها و معماهای بازی چند بخشی بوده و هرکدام از بخش‌ها، به خوبی شما و سایرین را به فکر کردن مشغول می‌کند.

بازی موبایل Charades

Charades!

بین ما ایرانی‌ها یکی از بازی‌هایی که شدیدا در مهمانی و دورهمی‌ها طرفدار دارد، بازی پانتومیم است. بازی که در جریان آن دو تیم روبروی یکدیگر قرار گرفته و یک سری کلمات را انتخاب می‌کنند. حال شما باید بدون صحبت کردن منظور و مفهوم این کلمات را برای هم تیمی‌های خود توضیح داده تا آن را حدس بزنند. حال بازی موبایل Charades دقیقا همان پانتومیم خودمان است ولی به صورت دیجیتالی و نیازی نیست کلمات را شما حدس بزنید بلکه، کلمات و واژه‌ها از پیش تعیین شده هستند و باید خود را برای هر چیزی آماده کنید. حال اگر تیم مقابل کلمه را درست حدس زد، آن را تایید خواهید کرد و در غیر این صورت از آن خواهید گذشت تا واژه‌ی جدید نمایش داده شود. هر تیم که بتواند تصویرسازی درستی از واژه‌ی مورد نظر برای هم‌تیمی‌های خود داشته باشد، برنده است.

بازی موبایل 2 Player Games Free

2 Player Games Free

بازی‌های مهمانی نیازی ندارند که پیچیده یا پلتفرمر باشند. هرچه ساده‌تر، جذاب‌تر و در این میان بازی موبایل 2 Player Games Free به خوبی می‌تواند شما و یکی دیگر از اعضای مهمانی را سرگرم کند. بازی اندروید و آیفون 2 Player Games Free از پنج دسته بازی مختلف تشکیل شده است. بخش‌هایی نظیر بازی‌های ساده، بازی‌هایی که توانایی‌های شما را به چالش می‌کشند، بازی‌های منطقی، بازی‌هایی که به توجه و عکس‌العمل شما نیاز دارند و بازی‌هایی که حافظه و ذهن شما را درگیر می‌کنند. حال هرکدام از این بخش‌ها دارای چند بازی مرتبط به عنوان زیر مجموعه‌های خود است و تمامی آن‌ها از جذابیت بالایی برخوردار هستند. به عبارتی اگر از یک بخش خسته شدید، به راحتی می‌توانید به سراغ بخش بعدی رفته و در آن‌جا خود و سایرین را به چالش بکشید. شاید در ابتدا فکر کنید که این بازی‌ها بچه‌گانه هستند ولی وقتی آن‌ها را اجرا می‌کنید، می‌بینید که ساعت‌ها است وقت خود را صرف بازی‌های 2 Player Games کرده‌اید.

بازی موبایل Bam fu

Bam fu

بازی موبایل Bam fu، یک بازی مناسب مهمانی و بیرون رفتن با دوستان‌اتان است و از طرفی از سادگی و هیجان بالایی برخوردار است. در بازی اندروید بدون دیتا Bam Fu شما یک سری ایتم را روی صفحه نمایش خود مشاهده خواهید کرد و موظف هستید که با انگشتان خود به آن‌ها ضربه بزنید تا به رنگ مختص به شما درآید. حال اگر تمامی آیتم‌ها همرنگ شوند، برنده خواهید شد. این بازی را باید به صورت دو نفره انجام بدهید البته، اگر از گوشی موبایل یا تبلتی با صفحه نمایش بزرگ‌تر برخوردار هستید، می‌توانید با تعداد بیشتری از دوستان خود به بازی کردن بپردازید. هرچقدر نفرات بیشتر باشد، هیجان و استرس بازی بیشتر است و سرعت عمل، مهم‌ترین فاکتوری است که می‌تواند برنده یا بازنده بودن شما را تضمین کند. این نکته را نیز توجه داشته باشید که آرام به صفحه نمایش ضربه بزنید!

بازی موبایل Special Forces Group 2

Special Forces Group 2

تا به حال به این فکر کنید که در وسط مهمانی یا جمع‌های دوستانه بخواهید Counter Strike بازی کنید؛ بازی موبایل Special Force Group 2 دقیقا همان بازی Counter Strike است ولی با اندکی تفاوت که جذابیت خاصی را به همراه دارد. بازی اندروید و آیفون Special Forces Group 2 یک بازی شوتر اول شخص است که وقتی به زاویه دوربین، گرافیک، روند بازی و نقشه‌ها نگاه می‌کنید، دقیقا بازی کانتر استرایک را به یاد خواهید آورد. قبل از ورود به هر نقشه، می‌توانید کلاس سربازان خود را انتخاب کنید. می‌توانید در تیم تروریست بوده یا در قالب نیروهای ویژه بازی کنید. جدای از بخش تک نفره، یک بخش چند نفره نیز تعبیه شده است که تمام لذت بازی، به همان بخش چند نفره است. در قسمت آنلاین بازی موبایل Special Forces Group 2 می‌توانید با سایر بازیکنان جهان تیم تشکیل داده و به رقابت کردن بپردازید یا اگر با دوستان خود قصد بازی کردن دارید، می‌توانید از طریق شبکه‌ی داخلی، این کار را انجام دهید. نوع کنترل بازیکن و شلیک کردن نیز به راحتی هرچه‌ تمام‌تر انجام می‌شود و شما را دچار مشکل نمی‌کند.

بازی موبایل Bomb Squad

Bomb Squad

اگر به دنبال یک بازی مبارزه‌ای بزن بزن هستید که در مهمانی یا قرارهای دورهمی با دوستان‌اتان بازی کنید، به هیچ‌وجه بازی موبایل Bomb Squad را از دست ندهید. نحوه بازی کردن به این صورت است که هر مرحله یک سری Wave دارد و در جریان آن‌ها باید زنده مانده و سایر دشمنان خود را بکشید. حال می‌توانید این کار را به تنهایی انجام دهید یا با کمک سایرین به صورت دو نفره و چند نفره به بازی کردن بپردازید. از طرفی جدای از بخش مرحله‌ای بازی، دو بخش دیگر در اختیار مخاطبان قرار داده شده است. یک حالت Free For All که در جریان آن می‌توانید با یکدیگر مبارزه کرده و آخرین نفری که زنده می‌ماند، برنده خواهد بود. آخرین حالت هم مبارزات تیمی است که شدیدا از هیجان بالایی برخوردار هستند. در جریان بازی کردن شما یک سرباز مبارز هستید که از طریق مشت زدن یا بلند کردن دشمنان باید آن‌ها را از پلتفرم پایین انداخته یا نوار سلامت‌اشان را خالی کنید. همچنین در بازی اندروید و آیفون Bomb Squad یک سری آیتم نظیر بمب نیز توسط بازی در اختیار شما قرار داده می‌شود که اگر از آن‌ها درست استفاده کنید، برد شما قطعی خواهد بود.

بازی موبایل Mini Motor WRT

Mini Motor WRT

در هر کجا که باشید، یک بازی ریسینگ می‌تواند شما را سرگرم نگه دارد. بازی موبایل Mini Motor WRT یک بازی ریسینگ آرکید است که شما در جریان آن صاحب اتومبیل‌های کوچکی هستید که باید در پیست‌های کوچک به مسابقه دادن پرداخته و برنده شوید. همانند بازی‌های اتومبیل‌رانی یک لیست از اتومبیل‌های مختلف در اختیار دارید و از طرفی سیستم بازی نیز به نحوی است که قبل از هر مسابقه، نوع آن (برای مثال مسابقات Off Road) مشخص است و بازی اتومبیل پیشنهادی خود را به شما معرفی می‌کند. حال می‌توانید از آن استفاده کنید تا در طول مسابقه راحت‌ باشید. از طرفی لذت این بازی زمانی است که آن را به صورت دونفره انجام می‌دهید. از این‌رو برای دست‌یابی به سایر بخش‌ها ابتدا می‌بایست Career Mode را بازی کنید تا سطح شما، به سطح مورد نظر بقیه بخش‌ها برسد. یکی از نکات مهم یک بازی رانندگی، کنترلرهای بازی هستند و در بازی اندروید و آیفون Mini Motor WRT کنترلرهای بازی به هیچ‌وجه شما را آزار نخواهند داد.

بازی موبایل Rush Rally 2

Rush Rally 2

اگر به دنبال یک بازی رالی هستید که بتوانید آن را با دوستان یا بازیکنان سراسر جهان انجام بدهید، بازی موبایل Rush Rally 2 بهترین گزینه برای شما خواهد بود. از طرفی این بازی را می‌توان یکی از بهترین‌های ریسینگ دانست که روی پلتفرم موبایل عرضه شده است. در بازی اندروید و آیفون Rush Rally 2 در بخش‌های مختلفی نظیر مسابقات Champion Ship، Skill Games، Time Trial و سایر موارد به مسابقه دادن پرداخته و هر بار اتومبیل‌های جدیدتری را در اختیار بگیرید. از طرفی شما یک گاراژ بسیار بزرگ در اختیار دارید که در جریان آن می‌توانید اتومبیل‌های خود را شخصی سازی کرده و در مسابقات مختلف از آن‌ها استفاده کنید. اما موردی که نظر شما را در این بازی جلب می‌کند، بخش رقابتی یا همان‌ آنلاین بازی است که از هیجان بالایی برخوردار است. پیست‌ها و اتومبیل‌های بازی نیز به قدر کافی تنوع دارند که شما را خسته نکنند.

بازی موبایل Pro Snooker 2017

Pro Snooker 2017

کمتر شخصی پیدا می‌شود که به بازی بیلیارد علاقه نداشته باشد و اگر امکان بازی کردن بیلیارد برای شما فراهم نیست، با یک بازی بیلیارد می‌توانید تا حدی خود را سرگرم کنید. بازی موبایل Pro Snooker 2017 جدای از اینکه شما را به خوبی سرگرم خواهد کرد، به خوبی می‌تواند یک رقابت سالم و هیجان انگیز را بین شما و دوستان‌تان برگزار کند. در بازی اندروید و آیفون Pro Snooker 2017 می‌توانید در بخش تک نفره با هوش مصنوعی یا دوتن از دوستان خود به رقابت کردن بپردازید یا اینکه وارد بخش آنلاین و چند نفره بازی شوید. قطعا هرکدام از این بخش‌ها جذابیت‌های خاص خود را دارا هستند و می توانید به تجربیات خود بیافزایید. نکته‌ی دیگری که باعث سرگرمی شما می‌شود، حالت‌های بازی است که مطابق با حالت‌های بازی بیلیارد در دنیای واقعی بوده و قوانین جهانی نیز در آن‌ها به خوبی رعایت می‌شود.

بازی موبایل Dead on Arrival 2

Dead on Arrival 2

اگر در جمعی هستید که همگی به بازی‌های زامبی کشی علاقه‌ دارید، بازی موبایل Dead On Arrival 2 به شما پیشنهاد می‌شود. یک بازی زامبی کشی هیجان‌انگیز که تا سقف چهار بازیکن را پشتیبانی می‌کند. همچنین این بازی اندروید و آیفون، دارای یک بخش تک نفره است که در جریان می‌توانید مراحل بخش تک نفره را انجام داده و با سلاح‌ها و محیط‌های بازی نیز آشنا شنوید. یکی از پیشرفت‌های این نسخه نسبت به نسخه‌ی اول، زامبی‌ها هستند. در بازی موبایل Dead On Arrival 2 زامبی‌ها جهش یافته شده‌اند و از طرفی هم سریع‌تر هستند و هم اینکه جان سخت‌تر از گذشته شده‌اند. طبیعتا زمانی که به صورت چهار نفره بازی می‌کنید، زامبی‌ها را راحت‌تر پشت سر می‌گذارید ولی بعضی از قسمت‌های بازی هجوم زامبی‌ها آن‌چنان زیاد است که برای نابودی آن‌ها باید کار تیمی داشته باشید. مورد دیگر بازی که شدیدا خوب است، سلاح‌های شما هستند که هم تنوع داشته و هم از طریق آن‌ها می‌توانید زامبی‌ها را سلاخی کنید.

بازی موبایل BGC: 2-4 Players Party Game

BGC: 2-4 Players Party Game

شاید اسم Battle Game Collection شما را یاد بازی‌های مبارزه‌ای بیاندازد ولی این مجموعه اصلا دارای بازی‌های مبارزه‌ای نیست. بلکه دلیل استفاده از این اسم، این است که در بازی‌های مجموعه بازی موبایل BGC: 2-4 Players Party Game شما و دوستان‌اتان به چالش کشیده خواهید شد. در هر بازی می‌توانید تعداد بازیکنان را مشخص کنید که حداقل دو بازیکن و حداکثر چهار بازیکن خواهد بود. یکی از خوبی‌های این مجموعه این است که بازی‌هایی که برای آن تعبیه شده، شدیدا سرگرم کننده بوده و از سادگی بالایی برخوردار هستند و به هیچ‌وجه خسته نخواهید شد. برای مثال یکی از بازی‌ها حدس تصویر است که هرچقدر تعداد بازیکنان بالاتر برود، چالش بازی نیز بیشتر می‌شود زیرا، استرس سریع حدس زدن درست تصویر زودتر از سایرین برای شما به وجود می‌آید و باید سرعت عمل و درکنار آن دقت بالایی داشته باشید. اگر به دنبال بازی‌های هیجان انگیز هستید، پکیج بازی اندروید و آیفون BGC: 2-4 Players Party Game مناسب‌ترین گزینه برای شما خواهد بود.

بازی موبایل Action 2-4 Players

Action 2-4 Players

بازی موبایل Action 2-4 Players نیز یکی دیگر از بازی‌های مناسب مهمانی است که از مجموعه بازی‌های متنوعی تشکیل شده است. در بازی‌های قرار داده شده در بازی اندروید و آیفون Action 2-4 Players می‌توانید با چهار بازیکن به بازی کردن بپردازید. نکته‌ی جالب این بازی‌ها در این است که از بخش چند نفره هم برخوردار هستند. به عبارتی خارج از مهمانی هم می‌توانید به سایرین در نقاط مختلف جهان متصل شده و به بازی کردن بپردازید. برای مثال یکی از بازی‌های دو نفره این مجموعه، یک بازی فوتبال فوق‌العاده ساده است که تنها کافی است توپ را گرفته و شوت کنید! تنها و بزرگترین مشکل این است که برای تجربه بازی‌ها به صورت سه نفره یا چهار نفره، باید نسخه‌ی پرو بازی را خریداری کرده تا بتوانید از تمامی قابلیت‌ها استفاده کنید. اگر به دنبال دانلود بازی چند نفره اندروید هستید، بازی Action 2-4 Players گزینه مناسبی است.

بازی موبایل Big Web Quiz

Big Web Quiz

اگر می‌خواهید معلومات عمومی خود و سایرین را بسنجید، بازی موبایل Big Web Quiz انتخاب مناسبی است. بازی اندروید و ایفون Big Web Quiz دارای سوال‌هایی است که همگی جز برترین و پربازدید‌ترین سوال‌های گوگل بوده و اگر آن‌ها را نمی‌دانید، با یک جست و جوی سریع می‌توانید جواب را پیدا کنید. البته نکته و هیجان بازی به این است که از جست و جوی آنلاین استفاده نکنید. به عبارتی این بازی موبایل را می‌توان یک جدول دیجیتالی دانست و در انتها هر شخصی که به سوال بیشتری پاسخ درست داده باشد، برنده خواهد بود.

بازی موبایل King of Opera

King of Opera

بازی موبایل King of Opera یک بازی فوق‌العاده ساده و در عین حال هیجان انگیز است. شاید در نگاه اول چیزی از آن نفهمید ولی وقتی که قوانین بازی را پیدا می‌کنید، می‌بینید که با چه بازی سرگرم کننده و خنده داری طرف هستید. بازی اندروید و آیفون King of Opera یک بازی دو الی چهار نفره است که در جریان آن چهار خواننده‌ی اوپرا (تعداد وابسته به نفراتی است که بازی می‌کنند) روی یک استیج قرار می‌گیرند و یک نور روی این استیج را روشن می‌کند. حال هر کدام از این بازیکنان در این نور قرار بگیرند، هایلایت خواهند شد و وظیفه‌ی سایرین این است که با ضربه زدن به وی، او را از استیج به پایین بیاندازند. حال هر بازیکن بتواند مدت زمان بیشتری خود را در هایلایت نگه دارد، برنده خواهد بود.

بازی موبایل Bloop

Bloop

یک بازی فوق العاده سرگرم کننده که شباهت‌هایی به بازی Bam Fu دارد با این تفاوت که این بار باید به کاشی‌های رنگارنگ ضربه‌زده و در انتها، هر بازیکن که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد برنده است. تفاوت این دو بازی این است که در بازی موبایل Bam Fu شما آیتم‌های داخل بازی را ضربه می‌زدید تا به رنگ شما درآیند و هر شخصی که تمامی‌آیتم‌ها را به رنگ خود در می‌آورد برنده بود ولی در بازی موبایل Bloop، قضیه کمی متفاوت است. در اینجا هر بازیکن کاشی‌های مختص به رنگ خود را مشاهده می‌کند و باید سریعا به آن‌ها ضربه بزنید و هر از چند ثانیه نحوه نمایش کاشی‌ها عوض شده و کار برای شما سخت‌تر می‌شود. سرعت عمل و دقت یک بار دیگر مهم‌ترین عامل خواهد بود و برد و باخت شما را تعیین می‌کند. اگر قصد دارید یک بازی متفاوت و فوق العاده ساده را تجربه کنید، بازی اندروید و ایفون Bloop می‌تواند گزینه‌ی مناسبقی برای شما باشد.