بیل‌گیتس مانع خرید اسلک شد

شرکت مایکروسافت در تلاش است تا با اضافه کردن قابلیت‌های مختلف به نرم‌افزار اسکایپ، سرویس‌ها و خدمات مشابه با آنچه در Slack مشاهده می‌کنیم را پیش روی مشتریان تجاری و شرکتی قرار دهد.

به گزارش بیزینس اینسایدر، مایکروسافت که قصد داشت در ماه مارس با مبلغ 8 میلیارد دلار نرم‌افزار گفتگوی Slack را خریداری کند، در نهایت با مخالفت بیل‌گیتس از این اقدام منصرف شد. گیتس معتقد بود مایکروسافت باید تمرکز خود را روی اسکایپی بگذارد که در سال 2011 میلادی با پرداخت 8.5 میلیارد دلار خریداری کرده بود.

حالا و بر اساس گزارش‌های جدید، به‌نظر می‌رسد مایکروسافت در تلاش است تا اسکایپ را به رقیبی قدرتمند برای اسلک تبدیل کند. این شرکت در حال آزمایش ابزار جدیدی به نام Skype Teams است که قابلیت استفاده از کانال‌های مختلف گفتگو را پیش روی کاربران قرار می‌دهد. کانال‌ها در واقع اتاق‌های گفتگوی متفاوتی برای گروه‌های کاری مانند بخش فروش، بازاریابی و تولید محصولات به‌شمار می‌آیند. یکی از تفاوت‌های اصلی این قابلیت با آنچه در اسلک مشاهده می‌کنیم، امکان استفاده از “Threaded Conversations” است. این قابلیت به مدیریت بهتر مکالمات کمک می‌کند و کاربر با ظاهری شبیه به آنچه در سیستم ثبت اظهارنظر در فیس‌بوک مشاهده می‌کنیم، روبرو خواهد بود.

علاوه بر این، اسکایپ تیمز و اسلک قابلیت‌های مشابهی مانند امکان برقراری تماس صوتی از پنجره گفتگو را پیش روی کاربران قرار خواهند داد. آن‌طور که وب‌سایت‌هایی مانند MSPoweruser اعلام کرده‌اند، اسکایپ‌تیمز در قالب ادغام در بسته نرم‌افزاری آفیس 365 و همچنین به عنوان محصولی مستقل به بازار عرضه خواهد شد.

محبوبیت اسلک در بازار نرم‌افزارهای تجاری از یک‌سو و تلاش مایکروسافت برای ترغیب شرکت‌ها به استفاده از آفیس 365 از جمله دلایلی است که مایکروسافت را به پیاده‌سازی این ایده جدید علاقمند کرده است. این در حالی است که اسلک عملکرد مناسبی را در میان استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های متوسط بازار به ثبت رسانده است اما همواره برای رسیدن به سطح برتر بازار با مشکل مواجه بوده است. شرکت‌هایی مانند اوبر هم استفاده از اسلک را به علت نداشتن امنیت و سازگاری مناسب، رها کرده‌اند در نتیجه مایکروسافت زمان خوبی را برای ورود به این بازار انتخاب کرده است.