تاثیر منفی فروش کم‌تر از انتظار آیفون بر روی تولیدکنندگان!

در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۶، اپل توانست ۴۰.۴ میلیون آیفون به فروش برساند. برای اپل، این دومین سه‌ماهه‌ای بود که فروش آیفون کم شده است. پیش از این دو فصل، اپل هیچ‌گاه کاهش سالانه فروش آیفون را تجربه نکرده بود.

این میزان فروش نشان می‌دهد که درآمد برای سه‌ماهه دوم سال، از ۴۹.۶ میلیارد دلار به ۴۲.۴ میلیارد دلار رسیده است. اما آیفون تنها برای اپل مهم نیست. هزاران کمپانی در سراسر دنیا از آیفون ارتزاق می‌کنند. بسیاری از آنها، توسعه‌دهندگان اپلیکیشنی هستند که تنها منبع درآمد‌ آنها، فروش اپلیکیشن‌های iOS است. تولیدکنندگان و سازندگان قطعات به آیفون وابستگی زیادی دارند و از کاهش فروش آیفون ضرر و زیان زیادی می‌بینند.

Japan Display که تامین کننده نمایشگر آیپد و آیفون است، اوایل هفته برای بازسازی خود که از کاهش شدید درآمد ناشی از فروش آیفون حاصل شده، درخواست وامی را تسلیم دولت ژاپن کرد. نیمی از درآمد Japan Display از فروش به اپل حاصل می‌شود و کاهش فروش اپل، تاثیر زیادی بر این شرکت دارد.

پنج‌شنبه گذشته فاکس‌کان تولیدکننده اصلی اپل است، خبر از کاهش ۳۱ درصدی سود خالص خود به دلیل کاهش فروش آیفون داد. درآمد فاکس‌کان در این سه‌ماهه، ۵۶۶ میلیون دلار بوده است. فاکس‌کان در مدت مشابه سال گذشته، ۸۱۸ میلیون دلار درآمد داشت.

بر خلاف این پستی‌ها و بلندی‌ها، اپل برای سه‌ماهه چهارم سال ۷۲ میلیون آیفون سفارش داده است.

og