تبدیل Google TTS به موتور پیشفرض تبدیل متن به گفتار در گوشی‌های سامسونگ

شاید شما هم یکی از دارندگان گوشی‌های سامسونگ باشید که نیاز به نرم‌افزار تبدیل گفتار به نوشتار دارند یا داشته‌اند. ولی شاید خیلی هم از قدرت و دقت آن راضی نباشید که اگر این‌چنین است ما Google TTS را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا دانلود و شیوه استفاده از آن را به شما آموزش دهیم.

موتور تبدیل متن به گفتار (TTS) اندروید، در بسیاری از موارد می‌تواند کاربردی باشد. این برنامه برای تبدیل متن به صوت مانند (کتاب گویا)، تلفظ کلمات در نرم‌افزارهای واژه‌نامه، تلفظ درست کلمات هنگام یادگیری زبان تازه، خواندن ایمیل و صفحه رایانه و نیز تلفن هوشمند مخصوصاً برای کاربران نابینا کاربرد دارد. همچنین در سامانه‌های تلفن مخابرات و نیز دستگاه‌های خودپرداز جهت ارتباط گفتاری با کاربر بکار می‌رود. این صدا، ربات‌گونه و خسته‌کننده هم نیست.

متأسفانه برنامه‌هایی که قبلاً از موتور تبدیل متن به گفتار (TTS) ایونا (IVONA) استفاده می‌کردند از لیست پلی استور حذف شدند چون ایونا (IVONA)  توسط آمازون برای استفاده در دستگاه Echo و دستگاه‌های مشابه انتخاب شد. با این حال آخرین نسخه برنامه Google TTS هم یک جایگزین نه‌چندان بد برای این نرم‌افزارهای حذف شده هست.
screenshot-20161010-144259

اگر شما یکی از محصولات سامسونگ را به عنوان گوشی خود انتخاب کرده‌اید، بهتر است بدانید که گوشی شما دارای موتور تبدیل متن به گفتار پیش‌فرض است و اگر می‌خواهید موتور گوگل را استفاده کنید باید بعد از دانلود آن از پلی استور و نصب نرم افزار، آن را به عنوان موتور پیش‌فرض گوشی خود انتخاب کنید. اگر این نرم افزار کاربردی را نصب کرده‌اید گام‌های زیر را دنبال کنید تا بتوانید موتور پیش‌فرض گوشی خود را تغییر دهید.

۱ – اگر نسخه قدیمی این نرم افزار را دارید بهتر است با استفاده از پلی استور آن را آپدیت کنید.

۲ – مسیر روبرو را دنبال کنید: تنظیمات (Settings) ورودی و زبان (Language Input) خروجی متن به زبان (Text-to-speech output)

۳ – برنامه تبدیل متن به گفتار سامسونگ را با Google TTS تعویض کنید تا موتور پیش‌فرض شما تغییر کند. می‌توانید کمی هم در تنظیمات این نرم‌افزار بیشتر دست ببرید و پک‌های زبان‌های مختلف را دانلود کنید و همچنین سرعت خروجی را هم تنظیم نمایید.