تراشه اسنپدارگون ۶۷۰ مورد سنجش گیک‌بنچ قرار گرفت؛ میان‌رده‌ای پرچمدار!

به‌تازگی یک دیوایس جدید از کمپانی “۳۶۰ موبایلز” با شماره مدل ۱۸۰۹-A01 در دیتابیس بنچمارک گیک‌بنچ رویت شده که به چیپست اسنپدارگون ۶۷۰ مجهز شده است. امتیازهای کسب شده توسط این تراشه نشان می‌دهد که اسنپدراگون ۶۷۰ لایق عنوانی فراتر از میان‌رده است.

پیش‌تر نیز یک اسمارت‌فون با بهره‌گیری از همین چیپست مورد سنجش گیک‌بنچ قرار گرفته بود که در بخش پردازش تک هسته‌ای امتیاز ۱۸۴۴ و در بخش پردازش با چند هسته نیز امتیاز ۵۶۸۹ را کسب کرده بود. تراشه اسنپدارگون ۶۷۰ مطابق فناوری ۱۰ نانومتری تولید شده و برخلاف مدل‌های قبلی، توسعه آن بر اساس معماری قدیمی big.LITTLE نبوده است.

در این چیپست به جای استفاده از ترکیب چهار هسته قدرتمند و چهار هسته ضعیف‌تر، از ترکیب ۶ هسته ضعیف و ۲ هسته قدرتمند استفاده شده است. هسته‌های ضعیف‌تر از نوع کریو ۳۰۰ نقره‌ای (نمونه‌های شخصی‌سازی شده کورتکس A55) بوده و حداکثر فرکانس کاری آن‌ها به ۱.۷ گیگاهرتز می‌رسد. این در حالی است که دو هسته قوی‌تر از نوع کریو ۳۰۰ طلایی (نمونه‌های شخصی‌سازی شده کورتکس A75) هستند و فرکانس نهایی آن‌ها ۲.۶ گیگاهرتز خواهد بود.

در نتایجی که توسط دیوایس ۳۶۰ موبایلز کسب شده، این اسمارت‌فون در بخش پردازش تک هسته‌ای امتیاز ۱۸۸۹ و در بخش پردازش چند هسته‌ای نیز امتیاز ۵۹۳۸ را کسب کرده است. این هندست از ۶ گیگابایت رم استفاده می‌کند و سکان هدایت آن را اندروید ۸.۱ اوریو در دست دارد. از آن‌جا که چیپست مورد استفاده در این اسمارت‌فون هنوز عرضه نشده است، انتظار می‌رود که زمان زیادی تا رونمایی رسمی از این هندست باقی مانده باشد.