تلگرام X؛ آینده پیام‌رسان تلگرام!

به تازگی تلگرام اعلام کرده جدیدترین پروژه شرکت یعنی تلگرام X، به زودی بر روی اندروید عرضه خواهد شد. این پروژه جدید، برنامه‌ای کاملا تازه خواهد بود که از ابتدا کدنویسی شده و با هدف دمیدن نفسی تازه در این پیام‌رسان و رسیدن به سرعت و کیفیتی بالاتر و همچنین دسترسی آسان‌تر عرضه خواهد شد. تلگرام X به صورت رسمی بر روی سایت تلگرام نمایان شده است:

ماموریت ما این است تا هر ماه تلگرام را سریع‌تر، بهینه‌تر و با کاربری آسان‌تر به‌روزرسانی کنیم. رقابت روح پیشرفت است، پس ما در ابتدای کار تاثیرات زیادی از دیگر پیام‌رسان‌ها گرفتیم؛ اما حالا با گذشت سال‌ها شاهد ظهور نوآوری‌های کمتری از رقبا هستیم و آنها با تاخیری دو ساله در حال استفاده از ویژگی‌های جدید تلگرام هستند.

در این محیط ترجیح دادیم تا بر رقابت داخلی جهت ارضای نیازهایمان تکیه کنیم. به همین خاطر است که در دو سال گذشته نسل جدیدی از تلگرام را در کنار نسخه اصلی، گسترش و توسعه دادیم.

پروژه تلگرام X کاملا جدید و با کدهای تازه‌ای بازنویسی شده است؛ بدون میراث نرم‌افزارهای قدیمی که در طی سالیان دراز روی هم انباشته شده‌اند.

تلگرام X در حالی با ویژگی‌های جدید ارایه می‌شود که برخی از قابلیت‌های پر طرفدار قدیمی را حفظ کرده است. در این نسخه فرمان‌های حرکتی برای تجربه رابط کاربری بهتر معرفی خواهند شد؛ برای مثال کاربر می‌تواند در صفحه اصلی بین منوهای چت و تماس صوتی حرکت کند و با حرکت به سمت راست پیام دلخواه خود را به دیگران ارسال مستقیم نماید. پخش کننده موسیقی بازسازی شده و همچنین صفحات پروفایل نیز از دیگر تغییرات نسخه جدید هستند. حالت جدیدی نیز اضافه شده است که با استفاده از آن می‌توانید دست به حذف حباب‌های گفتاری بزنید و با فضای خالی ایجاد شده تجربه بهتری در کار با پیام‌ها و فایل‌های صوتی و تصویری داشته باشید.

نسخه رایج تلگرام یکی از موفق‌ترین پیام‌رسان‌های بازار است که با ارایه ویژگی‌های بی‌نظیری چون قابلیت ارسال پیام‌های self-destructing، قابلیت ویرایش پیام‌های ارسال شده و همچنین قفل‌گذاری چت‌ها با یک رمز موفق به جمع‌آوری ماهیانه ۱۸۰ میلیون کاربر از دسامبر سال ۲۰۱۷ پرداخته است.

تلگرام X در حال حاضر برای دستگاه‌های iOS منتشر شده، اما با توجه به برخی مشکلات محتوایی توسط اپل از اپ‌استور حذف شده است. به گفته تلگرام نسخه جدید هفته آینده در دسترس کاربران اندرویدی قرار خواهد گرفت.