تماشای خورشیدگرفتگی از داخل کابین ولوو XC60

امروز ایالات متحده آمریکا شاهد جدیدترین خورشیدگرفتگی سال بود. برای مشاهده این رویداد نجومی زیبا، طبیعتا راه‌های مختلفی مانند استفاده از عینک‌های مخصوص و یا استفاده از یک منعکس کننده تصویر و دیدن آن به صورت غیرمستقیم وجود دارد. اما حالا روشی متفاوت نیز برای دیدن این خورشید‌گرفتگی توسط ولوو ارائه شده و آن‌هم خرید و نصب صفحه‌ای ویژه و ضد UV بر روی سقف پانارومای خودروی XC60 است که بدون آسیب به چشم‌ها امکان مشاهده خورشیدگرفتکی از درون خودرو را فراهم می‌کند.

ولوو XC60 خودرویی در کلاس شاسی‌بلندهای متوسط خانوادگی است. این خودرو به گونه‌ای طراحی شده است تا بیشترین شباهت را به برادر بزرگ‌تر و قدرتمند‌تر خود یعنی XC90 داشته باشد. این خودرو از جدیدترین فناوری‌ها بهره می‌برد و به پیشرفته‌ترین سیستم‌های ایمنی مجهز است. سیستم‌ نیمه خودران، فناوری هوشمند کمک راننده، کروز کنترل و آخرین نسل هشدار نقطه کور از جمله مهمترین ویژگی‌های این خودرو است، اما جدا از این موارد حالا ویژگی دیگری در این محصول وجود دارد تا زمانی که سرنشینان با پدیده‌ای نجومی و آسمانی مواجه می‌شوند؛ قادر باشند به بهترین نحو از آن‌ استفاده کنند.

volvo xc60

سقف پانورامای XC60 و کاور مون‌روف آن از موادی ساخته شده است که استاندارد ایزو ۲-۱۲۳۱۲ در رابطه با سطح تشعشع نور UV‌ و اینفرارد را دارا است. این کاور به صورت مغناطیسی بر روی قسمت مون‌روف سقف خودرو متصل شده و به تمام ۵ سرنشین آن اجازه خواهد داد تا به صورت ایمن، خورشیدگرفتگی را مشاهده کنند. بعضی از فروشنده‌های ولوو در شهرهای اورگان، آیداهو، نبراسکا، میزوری و کالیفرنیای جنوبی اجازه اتصال این کاور به سقف پانورامای XC60 مدل ۲۰۱۸ را کسب کرده‌اند.

volvo xc60

چند روز پیش، باب جیکوبز، معاون بازاریابی، تولید و ارتباطات شرکت ولوو در آمریکا در این زمینه اعلام کرد:

توسعه، ساخت و نصب صفحه مخصوص تماشای خورشیدگرفتگی بر روی سقف پانورامای خودروی ولوو XC60، به علاقه‌مندان این پدیده نجومی فرصت خواهد داد تا این‌بار با روشی کاملا متفاوت و البته ایمن به تماشای این رویداد زیبا و جذاب بپردازند. برای کسانی که در شهرهایی قرار دارند که این خورشیدگرفتگی به صورت کامل دیده نمی‌شود نیز تدابیری اندیشیده‌ایم و در این راستا این رویداد نجومی زیبا را به صورت زنده و به صورت ویدیو ۳۶۰ درجه، با کیفیت 4K و به صورت واقعیت مجازی پخش خواهیم کرد.