حسگری برای فوتبالیست‌ها

شرکت آمریکایی Zepp موفق به ساخت یک حسگر کوچک شده است که روی ساق پا نصب می‌شود و مواردی مانند ضربات، سرعت و مسافت طی شده را اندازه‌گیری می‌کند.

به گزارش ایسنا، این حسگر که Zepp Play Soccer نام دارد، همچنین می‌تواند یک پکیج کامل از داده‌ها را برای آنالیز بعد از بازی در اختیار کاربران قرار دهد. پیشتر نیز شرکت‌های مختلف توپ‌های فوتبالی را با حسگرهای تعبیه شده در آن طراحی و ساخته بودند که دارای توانایی اندازه گیری چیزهایی مانند قدرت، ظرافت و طول‌مسیر بود. اما این فناوری جدید با موارد پیشین متفاوت است.

حسگر Zepp Play Soccer بسیار کوچک بوده و در ابعاد 38 x 7.2 x 27.2  میلی‌متر است و همچنین به راحتی بر روی ساق‌بندهای مورد استفاده بازیکنان قرار می‌گیرد.حسگر شرکت Zepp دارای یک اپلیکیشن همراه بوده که بر روی سیستم‌های عامل اندروید و iOS  کار می‌کند و از طریق بلوتوث به گوشی‌های هوشمند متصل می‌شود.Zepp Play Soccer  با استفاده از شتاب سنج و ژیروسکوپ داخلی بر عناصر کلیدی عملکرد کاربر نظارت می‌کند.این حسگر دارای یک باتری قابل شارژ لیتیوم یون است که با یک بار شارژ به مدت 40 ساعت کار می‌کند.این فناوری جدید در حال حاضر از طریق وب سایت Zepp در دسترس بوده و قیمت آن 100 دلار آمریکا است.