خرید پلتفرم Curse توسط Twitch

شرکت Twitch که زیرمجموعه‌ای از کمپانی بزرگ آمازون به حساب می‌آید، پلتفرم Curse که در واقع مرکزی برای به‌اشتراک‌گذاری محتویات و منابع مرتبط با بازی‌های ویدئویی به حساب می‌آید را خریداری کرد. 

به گزارش وب‌سایت Geekwire، شرکت Curse که در سال 2006 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده تاکنون موفق به جمع‌آوری 60 میلیون دلار سرمایه برای توسعه پلتفرم خود شده است. پلتفرم ویژه Curse اطلاعات و منابع جانبی نظیر ویدئوها، راهنماها، انجمن‌ها، نرم‌افزارهای ارتباطی، ابزارهای پخش آنلاین و سرویس‌های دیگر را پیش روی گیمرها قرار داده است. این سرویس‌ها ماهانه بیش از 30 میلیون بازدیدکننده دارند. این پلتفرم پوشش 45 سایت فعال در حوزه بازی‌های ویدئویی مانند LoLonexus و Gamepedia و یا ارائه نرم‌افزارهایی مانند Curse Voice و Curse Client را برای صاحبان خود امکان‌پذیر ساخته است. 

Emmett Shear مدیرعامل توئیچ در اظهارنظری، اینچنین درباره خرید جدید توضیح می‌دهد: “ما مدت‌هاست که در زمره طرفداران Curse قرار داریم. این پلتفرم با ارائه پیشنهادهای متنوع و سطح بالا نوآوری‌های جدیدی را در این سطح از بازار پیش روی گیمرها قرار داده است. اگرچه این همکاری در اوایل راه قرار دارد اما در قالب همکاری با این شرکت، به دنبال بهبود تجربه کاربران در بخش بازی‌های ویدئویی خواهیم بود”.

Hubert Thieblot مدیرعامل Curse نیز در اظهارنظری اعلام کرده بی‌صبرانه منتظر است تا ادغام سرویس‌های Curse در شبکه توئیچ را شاهد باشد. به عقیده او، این ترکیب جدید تجربه‌ای بی‌نظیر را پیش روی کاربران هر دو سرویس قرار خواهد داد. هنوز جزئیات بیشتری از این قرارداد منتشر نشده است. 

همان‌طور که می‌دانید آمازون شرکت Twitch را در سال 2014 میلادی و با مبلغی نزدیک به یک میلیارد دلار خریداری کرد. این سرویس به گیمرها امکان انتشار آنلاین گیم‌پلی بازی‌‌ها را خواهد داد. در حال حاضر این سرویس 100 میلیون کاربر دارد و هر ماه 1.7 میلیون ویدئو در آن منتشر می‌شود. فعالیت‌های Twitch به تازگی از چارچوب حضور در حوزه بازی‌های ویدئویی نیز فراتر رفته و تا حوزه هنر و موسیقی گسترش یافته است.