دوربین ارزان‌قیمت و مبتدی گوپرو در سال ۲۰۱۸ رونمایی می‌شود

کمپانی گوپرو اخیرا اعلام کرده که قصد دارد تا دوربین اکشن جدیدی را در کلاس محصولات Entry-Level که ویژه افراد تازه‌کار طراحی شده، جایگزین دوربین Hero Session خود کند. آخرین نمونه از دوربین‌های ارزان‌قیمت گوپرو حدود 2 سال پیش رونمایی شد و اکنون این شرکت قصد دارد تا در سال 2018، عضو جدیدی را به این خانواده اضافه کند.

گوپرو در طی دو سال گذشته، روزهای سختی را تجربه کرده و علاوه‌بر اخراج صدها کارمند، تولید برخی از دوربین‌های خود را نیز متوقف کرده است. هم‌اکنون این شرکت سخت در تلاش است تا بتواند باری دیگر به روند سودآوری برگردد و به‌نظر می‌رسد که اقدامات اخیر این شرکت، مفید واقع شده است.

این شرکت اخیرا گزارش عملکرد خود در سه ماهه سوم سال 2017 را منتشر و اعلام کرد که برای اولین‌بار در طی دو سال اخیر، فروش حاصل از محصولات این شرکت با سوددهی همراه بوده است. در این گزارش، میزان درآمد گوپرو در این بازه زمانی برابر با 330 میلیون دلار عنوان شد که 14 میلیون دلار آن سود بوده است.

البته این شرکت همچنان با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند و نباید به این آمار و ارقام، دل خوش کند. این شرکت، مجموع درآمد 470 میلیون دلار را برای سه ماهه پایانی سال 2017 پیش‌بینی کرده که بدترین عملکرد این شرکت در فصل تعطیلات سال نوی میلادی در طی دو سال اخیر خواهد بود.

نیک وودمن، مدیرعامل گوپرو اعلام کرد که در بخش سخت افزار، تقاضا برای خرید مدل ارزان‌قیمت دوربین Session فراتر از انتظارات ما برای سال 2017 بوده و از این‌رو، قصد داریم تا به‌منظور گسترش حضور خود در بازار، مدل جدیدی از دوربین‌های متعلق به این کلاس را در سال 2018 معرفی کنیم.

متاسفانه وودمن جزییاتی را در خصوص مشخصات و قابلیت‌های دوربین اکشن جدید مورد انتظار منتشر نکرد، اما قطعا در طی هفته‌ها و ماه‌های آتی، اطلاعات بیشتری در خصوص این عضو جدید به بیرون درز خواهد کرد.