راه‌هایی برای افزایش بهره‌ وری بازاریابی محتوا

تولیدکنندگان و بازاریابان محتوا همواره در تلاش هستند تا اطلاعات و شیوه‌های تبلیغاتی خودشان را در این صنعت که به‌سرعت در حال تحول است، به‌روز نگه دارند. تولید کردن محتوایی که بتواند مخاطبان را به سمت خودش جذب کند و سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده را بازگشت دهد بسیار مهم است. شما در صنعت تولید محتوا می‌توانید با درگیر کردن مخاطبان اعتماد آن‌ها را جذب کنید و درنهایت فروش محصولات خود را بالاتر ببرید. خواندن ۴ نکته‌ی زیر نیز به شما کمک می‌کند تا محتوای بانفوذتری تولید کنید و بازاریابی خود را از این طریق بهبود دهید.

content marketing

۱- شنوندگان ارزش بیشتری به محتوای طولانی می‌دهند

بازاریابان محتوایی که زرنگ باشند، می‌دانند افرادی که به یک وب‌سایت مراجعه می‌کنند به دنبال راه‌حلی برای یک مشکل می‌گردند یا می‌خواهند اطلاعات خود را در مورد موضوعی افزایش دهند. شما به‌عنوان یک بازاریاب محتوا، باید سعی کنید یک مشکل را در محتوای خود توضیح بدهید و برای رفع آن، محصول مورد نظرتان را به خوانندگان پیشنهاد کنید. مطالب طولانی، یک مشکل را به‌خوبی توضیح می‌دهند و سؤالات و ابهامات کاربر را به‌طور کامل برطرف می‌کنند. تصاویر و ویدئوها نه‌تنها مخاطبان را درگیر می‌کنند، بلکه خشکی و یکنواختی متن‌‌ را نیز از بین می‌برند.

۲- محتوای تعاملی را شخصی کنید

یک مؤسسه‌ی بازاریابی از بازاریابان نظرسنجی کرده و آمار جالبی در این رابطه منتشر کرده است. طبق آمار این مؤسسه‌، حدود ۷۵ درصد بازاریابان قصد دارند امسال استفاده از محتوای تعاملی را با هدف شخصی‌سازی محتوا افزایش دهند. محتوایی که بر کاربر تمرکز می‌کند به‌شدت درگیر کننده و مفید است؛ زیرا به کاربران اجازه می‌دهد که بتوانند نیازهای خاص خود را برطرف کنند.

نظرسنجی‌ها و بازی‌ها مخاطبان را به سمت خود جذب می‌کنند و فروش محصولات را بالاتر می‌برند. آگهی‌های تعاملی و دکمه‌های تشویق به عمل‌ نیز تأثیر خوبی در جذب مخاطبان دارند. اینفوگرافی‌های تعاملی و ویدئوهای ۳۶۰ درجه، تست‌های مهارت‌سنجی و شخصیت‌شناسی در میان مخاطبان بسیار محبوب هستند و به‌راحتی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند.

content marketing

۳- محتوای قدرتمند خود را دوباره هدف‌گذاری کنید

شما می‌توانید محتوایی را که تولید کرده‌اید، به‌راحتی برای اهداف دیگر به کار ببرید تا بیشترین استفاده را از سرمایه‌گذاری خود داشته باشید. پست‌هایی را که بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، شناسایی کنید و با انتشار یک مقاله‌ی جدید به آن‌ها ارجاع بدهید؛ یا اینکه آن‌ها را با نوشتن آخرین اخبار، ترندها یا اطلاعات آماری به‌روزرسانی کنید. سعی کنید در مقاله‌های جدید خود به مطالب قدیمی‌تر لینک بدهید تا مخاطبان اطلاعات بیشتری از مطلب مورد نظر خود به دست آورند.

شما همچنین می‌توانید یک مقاله‌ی محبوب را در زمان مشخص در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. تهیه‌ی اینفوگرافی برای مطالب قدیمی و منتشر کردن مجموعه‌ای از پست‌ها به‌عنوان یک کتاب الکترونیک، راه‌های دیگری برای استفاده‌ی مجدد از محتوا هستند. بنابراین راه‌های زیادی برای دوباره هدف‌گذاری کردن مطالب وجود دارند که در بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کنند.

۴- از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش ترافیک استفاده کنید

تهیه کردن محتوای جالب، مفید و درگیر کننده به‌تنهایی کافی نیست. شما به‌عنوان یک بازاریاب محتوا باید بتوانید ترافیک را به سمت محتوای خود هدایت کنید. منتشر کردن محتوا در شبکه‌های اجتماعی، بهترین و ارزان‌ترین راه برای افزایش ترافیک است. فیسبوک و یوتیوب از جمله شبکه‌های اجتماعی هستند که مخاطبان را به سمت منبع اصلی مطلب هدایت می‌کنند؛ بنابراین اکثر بازاریابان محتوا از این پلت‌فرم‌ها برای اشتراک‌گذاری محتوای خود استفاده می‌کنند.

بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کار کوچک هنوز به استفاده‌ی مؤثر از این کانال‌ها مطمئن نیستند؛ اما مطالعات این صنعت نشان می‌دهند که صرف کردن ۶ ساعت در هفته و کار کردن روی این موضوع می‌تواند ترافیک را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار مانند لینکدین، توییتر، پینترست، اینستاگرام و اسنپ‌چت استفاده کنید تا ترافیک سایت خود را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که باید تمرکز خود را روی شبکه‌های اجتماعی بگذارید که با سرویس یا محصولات شما هماهنگی بیشتری دارند. به‌عنوان مثال برای شخصی که گل‌فروشی دارد، استفاده از اینستاگرام بهترین گزینه است؛ درصورتی‌که این شبکه‌ی اجتماعی برای تبلیغات یک شرکت لوله‌کشی چندان مناسب نیست. همچنین فراموش نکنید که استفاده‌ی هم‌زمان از ۱ یا ۲ شبکه‌ی اجتماعی معمولا مؤثرتر از درگیر شدن با ۴ یا ۵ سرویس است.