ساعت هوشمند هواوی واچ ۲ پرو با پشتیبانی از قابلیت eSIM عرضه شد

طی رویدادی کمپانی هواوی گوشی‌های میت 10 و میت 10 پرو را در چین معرفی کرد. اما گوشی‌های جدید، تنها سخت افزارهای رونمایی شده توسط این شرکت نبودند. چیزی که طی چند هفته گذشته در مرکز توجهات قرار داشت، اکنون به نمایش درآمده است. هواوی ساعت جدید واچ 2 پرو را در چین عرضه نموده و این اسمارت‌واچ با قابلیت پشتیبانی از سیم‌کارت الکترونیکی پا به میدان گذاشته است. با توجه به اینکه هواوی طی رویداد بین‌المللی مونیخ در مورد ساعت هوشمند جدید صحبتی نکرده بود، معرفی آن موضوعی شگفت‌انگیز به‌نظر می‌رسد.

در حال حاضر، اطلاعات زیادی در رابطه با مشخصات ساعت هوشمند هواوی در دسترس نیست. اگرچه گزارشات اعلام می‌کنند که گجت مذکور مجهز به یک سنسور سنجش ضربان قلب، GPS داخلی و پشتیبانی از NFC برای پرداخت‌های موبایلی با سرویس هواوی پی (Huawei Pay) است. ویژگی منحصربه‌فرد این اسمارت‌واچ، پشتیبانی از شبکه‌های 3G ،2G و 4G برای سیم‌کارت الکترونیکی‌اش است.

واچ 2 پرو

با توجه به اینکه گوگل رسما در کشور چین حضور ندارد، اطلاعی از سیستم عامل آن در دسترس نیست ولی ظاهر آن به اندروید ور شباهت دارد. احتمالا هواوی این اسمارت‌واچ را در انحصار چین نگه دارد. این شرکت هنوز در رابطه با امکان عرضه جهانی نسخه eSIM واچ 2 پرو حرفی نزده است.

هم‌اکنون هواوی فروش واچ 2 پرو را با قیمت حدودا 400 دلار در چین آغاز کرده است. شاید این ساعت هوشمند به بازار جهانی عرضه نشود ولی به احتمال زیاد محصولات آینده این شرکت از eSIM پشتیبانی خواهند کرد.