سامسونگ اقدام به ثبت تکنولوژی ماژولار برای تبدیل تلویزیون‌هایش به کامپیوترهای All-in-One کرد

در بسیاری از اتاق‌های خواب دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی به دلیل محدودیت فضا، رقابتی فشرده میان یک کامپیوتر شخصی و یک تلویزیون وجود دارد و در اکثر مواقع از تلویزیون‌ها صرف‌نظر می‌شود؛ زیرا این دستگاه‌ها موارد کاربرد محدودتری داشته و امکان دسترسی به محتوا را کاهش می‌دهند.

اکنون شرکت سامسونگ سیستمی را ثبت کرده که تلویزیون‌های با صفحات بزرگ‌تر را بیش از پیش سودمند خواهد کرد و آن‌ها را با تنظیمات داخلی خود به دستگاه‌هایی همه‌کاره که قابلیت رقابت بهتر با گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها را دارند، تبدیل می‌کند. پتنت‌های این کمپانی توجه وب‌سایت PatentlyApple را به خود جلب کرده است. در تلویزیون ماژولار، پایه‌ای برای صفحه در نظر گرفته شده که می‌تواند شامل اجزایی قابل تعویض با طیف وسیعی از کاربردها باشد.

نکاتی پیرامون این پتنت:

اولین ماژول با شماره ۳۱۰ احتمالا وسیله‌ای مانند یک بلندگو، یک تیونر، یک کامپیوتر یا یک شارژر برای دستگاه‌های الکترونیکی است. در این‌جا کامپیوتر برای مثال ممکن است یک سیستم All-in-One یا چیزی شبیه به آن باشد.

همچنین سامسونگ خاطرنشان می‌کند که تلویزیون می‌تواند مجهز به یک “واحد شناسایی کاربر” باشد که ظاهرا چیزی شبیه به قابلیت Windows Hello است.

وب‌سایت PatentlyApple در گزارش خود به جزئیاتی نسبتا دقیق پیرامون این پتنت اشاره می‌کند که بخشی از آن‌ها مشابه پتنت Surface Studio است و توصیف نسبتا دقیقی از محصول ارائه می‌نماید و نشان می‌دهد که احتمالا در حال حاضر این محصول در حال آماده‌سازی برای ورود به بازار است.

به‌نظر می‌رسد که حضور اپلیکیشن‌های پلتفرم ویندوز، استفاده از ویندوز ۱۰ روی صفحات‌ نمایش بزرگ‌تر را تسهیل خواهد کرد. به‌نظر شما آیا وجود قابلیت‌های کامپیوترهای شخصی در تلویزیون‌های آینده شرکت سامسونگ شما را نسبت به خرید آن‌ها ترغیب می‌کند؟