سامسونگ به حکمرانی اپل در بازار ایالات متحده خاتمه داد

براساس گزارش منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی Kantar، سامسونگ در دوره‌ای سه‌ماهه (از ماه آپریل تا مه) توانسته به حکمرانی اپل در بازار ایالات متحده پایان بخشد.

این موسسه تاکید می‌کند که در این دوره، سامسونگ همواره بخاطر معرفی پرچمدارانش در فصل بهار، اغلب مواقع در جایگاه بالاتری نسبت به اپل قرار گرفته و بخش بیشتری از میزان فروش بازار ایالات متحده را به نام خودش ثبت می‌کند. همچنین طبق روال همیشگی، اپل نیز با رونمایی از محصولات جدیدش در فصل پاییز دوباره رتبه نخست این بازار را از آن خود خواهد کرد.

در مدت زمان یاد شده، سامسونگ میزان سهم خود را در این بازار به 36.2 درصد افزایش داده و بااین‌حال، اپل همچنان همان سهم 34 درصدی خود را بدون تغییر حفظ کرده است. البته این دستاورد سامسونگ، در مقایسه با همین دوره زمانی در سال گذشته که این کمپانی گلکسی S7 و S7 Edge را روانه بازار کرد، اندکی کمتر بوده است. طبق گفته‌های دومنیک سانبو (Dominic Sunnebo)، یکی از مدیران موسسه Kantar، گلکسی S8‌ در بازگرداندن سهم سامسونگ در این بازار نقش به سزایی داشته اما این اسمارت‌فون نتوانست به عنوان یک محصول کامل و با طراحی جدید، آن‌طور که انتظار می‌رفت وظایف خود را انجام دهد و نکته جالب اینجاست که گلکسی S8 در لیست سه گوشی پرفروش این بازار جایگاهی ندارد.

ولی اگر نگاهی به لیست 10 اسمارت‌فون پرفروش در بازار ایالات متحده نگاهی بیندازیم، خواهیم دید که سامسونگ و اپل نقش اصلی را در این بازار برعهده دارند چرا که گوشی‌های آی‌فون 7 و 7 پلاس، گلکسی S7 و گلکسی S8، توانسته‌اند چهار مقام مختلف از این لیست را به خودشان اختصاص دهند. البته باید گفت که رقیب هموطن سامسونگ نیز پس از عرضه گوشی پرچمدار ال‌جی G6 در این بازار حال و روز خوبی نداشته و به سهم اندک 1.3 درصدی خود در این رقابت بسنده کرده است.